• Aktualności

        • Tydzień Karnawałowy

        • 11.02.2024
        • Od 22 do 26 stycznia nasi uczniowie obchodzili tydzień karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Świętować zaczęliśmy od dnia ,,szalonych fryzur”, poprzez który można było zaprezentować swój indywidualny styl. Między lekcjami słychać było taneczne utwory zachęcające do zabawy. We wtorek uczniowie obchodzili ,,dzień maski” – oj…niektóre maski wzbudzały strachJ
          W kolejnym dniu mogliśmy rozkoszować się ,,dniem słodkości” – każdy mógł zakupić ze słodkiego stoiska coś pysznego. Odbyły się również dyskoteki karnawałowe. W czwartek trwał dzień sportowca w którym przebranie z akcentem swojego ulubionego klubu było mile widziane. Tydzień karnawałowy zakończyliśmy ,,dniem makijażu”.

          Dochód ze sprzedaży ciast oraz z dyskotek został przeznaczony na działalność Samorządu Uczniowskiego, aby mógł realizować swoje plany dla WAS.
           

        • „ZOSTAŃ MISTRZEM SŁÓWEK!”-podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

        • 09.02.2024
        • W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek!” Organizatorem konkursu była platforma LINGOS. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych oraz motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń. Był on podzielony na trzy poziomy zaawansowania dostosowane do kategorii wiekowej. W klasach wirtualnych uczniowie przygotowywali się do konkursu na bezpłatnej platformie LINGOS, gdzie czekała na nich gotowa baza słów i zwrotów. W konkursie brało udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski. Uczniowie nadal mają możliwość uczyć się i utrwalać wiedzę w oparciu o inteligentny system powtórek. 

          Za przystąpienie do konkursu nasza szkoła otrzymała Certyfikat Innowacyjnej Szkoły. 

          Miło jest nam poinformować, że dyplomy z wyróżnieniem w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek!” otrzymali:
          Lilianna Śmigiel kl. 4b
          Sylwester Chudy kl. 5c
          Pola Radecka kl. 5b
          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

           

          (JL, KK)

        • Bezpieczne ferie - spotkania z policjantami u Maluchów

        • 09.02.2024
        • Na przełomie stycznia i lutego odbyły się spotkania z policjantami - panem asp. Michałem Wzorkiem, asp. szt. Markiem Komorowskim i asp. Andrzejem Wölkiem na temat ,,Bezpieczne ferie”. Zaproszeni goście, odwołując się do doświadczeń dzieci i podając różne przykłady zachowań, z którymi mogą się  spotkać, przypomnieli o zasadach zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Szczególnie zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz telefonu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Jeżyki”, „Sówki” i „Liski” oraz klas I-III aktywnie włączyły się w rozmowę o niebezpiecznych zachowaniach podczas zabaw zimowych i ich poważnych  skutkach. Podały numer alarmowy i utrwaliły sobie zasady właściwego reagowania w niebezpiecznych sytuacjach.

        • Bukiety mydlane na Dzień Babci i Dziadka

        • 01.02.2024
        • W klasie 2 b warsztaty mydlarskie przeprowadziła mama Otylii, koleżanki z klasy. Dzieci samodzielnie przygotowywały swoje mydełka z rozgrzanej gliceryny, wybierały kształty i ozdoby. Potem cierpliwie czekały, aż mydełka zastygną, wystawione na parapet okna. Każdy pakował swoje dzieło w celofanowy woreczek. Gdy uczniowie nauczyli się, jak i z czego powstaje mydło, przystąpili do tworzenia bukietów. Dwieście mydlanych kwiatów wcześniej przygotowała mama z Otylią. Pokazała jednak dzieciom proces ich tworzenia - uczniowie zalewali foremki kwiatowe i obserwowały efekt końcowy. Dzieci według własnej inwencji dobierały i wpinały kwiaty, ozdabiały pudełka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom.

          Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe bukiety z mydełek to piękny prezent dla babci i dziadka. Profesjonalnie przygotowane warsztaty dostarczyły wszystkim niesamowitych wrażeń.

          Otylia ma Mamę na medal!

        • Projekty za milion złotych

        • 01.02.2024
        • Uczniowie 2 b udali się z wizytą do pana burmistrza. Czekały tam na nich same niespodzianki.
          W sali obrad mieli przygotowane stanowiska pracy,  kolorowanki o Wąbrzeźnie oraz kredki. Kiedy dzieci poczuły się jak u siebie, kolorując i rozmawiając z panem burmistrzem o jego codziennej pracy, dostały zadanie-wyzwanie do zrealizowania. Miały zaplanować, jak wydać milion złotych, aby zmienić szkołę nr 3. Po wizualizacji, ile to jest milion, przystąpiły do pracy. Od kilku niepewnych kresek rozpoczynały się wielkie projekty. Po krótkim czasie przystąpiły do omawiania swoich pomysłów, a wśród nich pojawił się park linowy, sala relaksacji, siłownia, zamek dmuchany, komputery w klasach, Google Oculus, sala sportowa, pokój dla dzieci z Ukrainy i wiele innych. Każdy projekt spotkał się z uznaniem pana burmistrza i obietnicą realizacji.
          Kolejną niespodzianką była możliwość obejrzenia wizualizacji aranżacji wnętrza kina WDK po przebudowie. Uczniowie, jako pierwsi wąbrzeźnianie mogli ją zobaczyć. 

          Potem z panią Olą Basikowską, przewodniczącą Rady Miasta i babcią naszego klasowego kolegi Jasia, dzieci zainscenizowały obrady rady.  Dowiedziały się, na czym polega praca radnych. Miały również możliwość obejrzenia sali urzędu Stanu Cywilnego i przymierzania łańcucha kierownika USC.

          Po wizycie w Urzędzie Miasta udały się do Straży Miejskiej, gdzie pan komendant Krzysztof Grzybek pokazywał monitoring miasta. Uczniowie bez problemu rozpoznawali ulice. Wiedzieli też, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

          Po powrocie do szkoły wszystkie dzieci stwierdziły, że to była super wycieczka :) 

          T. Sz.

        • Pierwsze „spotkanie” pierwszaków z igłą i nitką

        • 01.02.2024
        • Uczniowie klasy 1c bardzo lubią uczyć się nowych rzeczy, więc z radością uczestniczyli w warsztatach krawieckich przygotowanych przez mamy: Dawida, Kacpra, Jasia i Marcela. Chociaż niektórzy pierwszy raz trzymali w ręku igłę i nitka trochę płatała figle, a supełek „nie chciał się zasuplić”, to końcowy rezultat pracy był imponujący. Wszystkim dzieciom udało się uszyć piękne poduszeczki, które wręczą swoim babciom na uroczystości z okazji ich święta. Niektórym dziewczynkom tak bardzo spodobało się szycie, że w przyszłości chcą zostać krawcowymi. Zajęcia minęły za szybko, więc dzieci zaprosiły wspaniałe mamy na kolejne krawieckie spotkanie wiosną.

          (M.T)      

        • WARSZTATY PRZYRODNICZE W CZARNYM BRYŃSKU

        • 15.01.2024
        • Na przełomie listopada i grudnia kilka klas naszej szkoły wzięło udział w dwudniowych warsztatach przyrodniczych w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Bioróżnorodności "Eko-Czar" w Czarnym Bryńsku. 

          Celem udziału naszych uczniów w tej formie kształcenia było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej, a także integracja. Uczniowie pod okiem edukatorów zgłębiali tajniki świata przyrody. Wędrówki po rezerwacie "Czarny Bryńsk", który jest częścią Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, umożliwiły uczestnikom poznanie, obserwację i podziwianie piękna przyrody.                                                                 

        • Świąteczna Trójka

        • 15.01.2024
        • Już 15 grudnia podczas  uroczystości „Świąteczna Trójka” goście naszej szkoły poczuli magię Świąt. W tym roku atrakcji nie zabrakło dla ani małych, ani dla dużych Przyjaciół Trójki. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Uczniów, Rodziców i Nauczycieli wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, który dopełniła kawiarenka, swojskie jadło, a także kiermasz ręcznie robionych ozdób świątecznych. Najmłodsi wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach, zabawach  interaktywnych oraz malowaniu twarzy. Tego dnia radość, przyjaźń i  dobro wypełniały szkolne korytarze. Środki, które zostały zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na rehabilitację Tomasza Puczkarskiego – byłego nauczyciela naszej szkoły.

          Z całego serca dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom za pomoc w organizacji „Świątecznej Trójki” oraz za okazaną hojność. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, wspaniałym Uczniom, niezastąpionym Rodzicom, Babciom i Dziadkom oraz wszystkim Sponsorom.

          Warto pomagać!

        • Podsumowanie szkolnego konkurs na kartki bożonarodzeniowe w języku angielskim

        • 10.01.2024
        • W grudniu odbyło się podsumowanie szkolny konkursu na kartki bożonarodzeniowe w języku angielskim. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się językiem angielskim, popularyzowanie tradycji świątecznych krajów anglojęzycznych, rozwijanie zdolności plastycznych, wyobraźni oraz aktywności twórczej uczniów. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem przygotowali kartki świąteczne z życzeniami.

           

          Wyniki konkursu:

           

          Klasy I - III

           I miejsce      

          Anna Pesta kl. III c

           II miejsce     

          Zuzanna Kmiecik kl. III c

           III miejsce    

          Lena Retmańska kl. III a

          Wyróżnienie  

          Alicja Pesta kl. I a

           

          Klasy IV-VIII

           I miejsce   

          Weronika Lewalska kl. V c

           II miejsce    

          Antonina Wierzchowska kl. IV a

           III miejsce  

          Wiktoria Borowska kl. IV b

          Wyróżnienia  

          Hubert Retmański kl. VI a

          Zofia Kamycka kl. V c

           

           Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

           

          (JL, KW)

           

        • „Mikołajkowy wieczór gier i zabaw w języku polskim i języku angielskim”

        • 10.01.2024
        • W grudniu 2023r. w klasie III c odbył się „Mikołajkowy wieczór gier i zabaw w języku polskim i języku angielskim”. Rodzice i dzieci spotkali się, aby wspólnie spędzić wieczór grając w różne gry. Na początku spotkania dzieci i rodzice rozwiązywali zagadki. Brali udział w zadaniach związanych z programowaniem, w grach, quizach w języku polskim i angielskim. Uczniowie wraz z rodzicami rozwiązywali świąteczne zadania zawarte w kodach QR. Jeden z kodów zawierał „Trasę Świętego Mikołaja” z wieloma grami edukacyjnymi. Ponadto, nie zabrakło tradycyjnych gier planszowych takich, jak: „Chińczyk”, „Grzybobranie”, „Domino”. Uczestnicy spotkania chętnie wybierali gry edukacyjne m. in. „Rach Ciach”, „Skrzaty”, „Bystre oczko”, „Dobble” i „Katamino”. Grali również w „Państwa-miasta”. Dzieci okazały się wspaniałymi graczami, trudno było z nimi wygrać. 

           

          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorkami wieczoru gier były panie Magdalena Dąbrowska i Judyta Latuszek.

           

          (md, jl)


           

        • Świąteczne Warsztaty Plastyczne

        • 09.01.2024
        • 16, 17, i 18 grudnia w klasach I a, III b i III c odbyły się Świąteczne Warsztaty Plastyczne. Dzieci z niecierpliwością czekały na warsztaty plastyczne przygotowane przez Mamy Ali i Ani oraz Huberta. W klasie I a Pani Agnieszka Pesta z pomocą Pani Magdaleny Karwaszewskiej, a w klasach III b i III c Pani Agnieszka zaproponowała uczniom wykonanie świątecznego renifera, do którego niezbędny był odcisk stopy dziecka. Było to nie lada wyzwanie, które wywołało uśmiech wśród wszystkich uczestników. Do wykonania następnego zadania potrzebne były również odciski, ale paluszków dzieci. Z odcisków powstały malutkie „reniferki” na kartkę świąteczną, którą dodatkowo ozdobiły dzieci. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali choinkę z wełny. Własnoręcznie zrobioną kartkę świąteczną dzieci przekażą najbliższym, a pozostałe ozdoby przyozdobią mieszkania.

          Dzieci nie mogą się doczekać kolejnych warsztatów plastycznych z Panią Agnieszką,
          dlatego Mamę Ali i Ani już zaprosiliśmy na kolejne spotkanie!

          M. P, A. S, M. D

        • Szkolny Budżet Obywatelski

        • 05.01.2024
        • Już niedługo głosowanie na projekty zgłoszone w r amach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. 
          Głosujemy od 22 do 29 stycznia 2024 roku. 
          O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
          Na razie zapoznajcie się ze zgłoszonymi projektami:)

        • Święta tuż, tuż…

        • 20.12.2023
        • Dzieci z 2 b już przygotowane do świąt!
          Na Mikołajkowych Warsztatach Plastycznych zorganizowanych przez mamę Dagmary, wykonywały lampiony i renifery. Twórcza praca wywoływała wiele emocji, a efekt końcowy zaskakiwał. 
          Świąteczne Warsztaty przygotowała dla uczniów mama Otylii. Dzieci ozdabiały drewniane choinki. Każda wyszła inna, jak przystało na kreatywnych twórców.

           

          Dagmara i Otylia mają Mamy na medal.

           

          TSz

        • Smaczne i piękne pierniczki w 1c

        • 20.12.2023
        • Święta tuż, tuż, więc przygotowania idą pełną parą. Uczniowie klasy 1c udekorowali już świątecznie swoją salę, uczą się kolęd i pastorałek, wykonują ozdoby, praktycznie poznają bożonarodzeniowe zwyczaje. W przedświąteczny poniedziałek brali także udział w „Piernikowych warsztatach” przygotowanych i przeprowadzonych przez 4 wspaniałe mamy.

            Wszyscy pierwszoklasiści wykazali się wielkim artystycznym talentem. Powstały przepiękne pierniczki, którym niektórzy nie mogli się oprzeć i częściowo „zniknęły” one już podczas pierwszej przerwy, zanim jeszcze zastygł na nich lukier. Były nie tylko piękne, ale również bardzo smaczne.

          Dziękujemy mamom: Idy, Igi M., Zuzi Sz., Igi G. To były „superanckie, pyszne i kolorowe” zajęcia.

          (M.T.)

        • Mikołajki u Maluchów

        • 20.12.2023
        • 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy „Mikołajki”. W tym dniu było bardzo radośnie i czerwono! Na zajęciach dzieci oglądały filmy edukacyjne, prezentacje, słuchały opowiadań przybliżających postać św. Mikołaja oraz „mikołajkowe” zwyczaje. Nie zabrakło „mikołajkowych” listów i łamigłówek, prac plastyczno-technicznych, piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych. Wybrane klasy wzięły udział w „Mikołajkowym pikniku ekologicznym” przygotowanym przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w WDK. Dodatkowo w oddziałach przedszkolnych „Liski”, „Sówki” i Jeżyki” oraz  w klasach I-III na dzieci czekały worki z prezentami przekazanymi przez Klasowe Rady Rodziców. W tym dniu cała społeczność szkolna obdarowywała się uśmiechem, dobrym słowem i upominkami.

           

          Bardzo dziękujemy Rodzicom - pomocnikom św. Mikołaja!!!

           

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia u Maluchów

        • 20.12.2023
        • Od 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pod koniec listopada również dzieci z oddziałów przedszkolnych „Liski”, „Sówki” i „Jeżyki” oraz klas I-III włączyły się wraz ze swoimi „pluszakami” w obchody tego wyjątkowego święta. Angielska nazwa „Teddy Bear” związana jest z amerykańskim prezydentem Theodorem Rooseveltem, który uczestniczył w polowaniu i nie pozwolił na zastrzelenie małego niedźwiadka. Historia ta została zamieszczona w gazecie, która z kolei zainspirowała sprzedawcę zabawek do uszycia „pierwszego” misia.  

          24 listopada Panie Wychowawczynie i nasi Przedszkolacy zaprosili kolegów z grupy „Misie” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Wroniu, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Najmłodsi wysłuchali książki przeczytanej przez Burmistrza Miasta Wąbrzeźno Tomasza Zygnarowskiego o przesympatycznym, ciągle wpadającym w tarapaty misiu Paddingtonie. Ponadto nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, zabaw integracyjnych oraz prac plastycznych oczywiście o tematyce „misiowej”.

          W tych dniach również dzieci poznały wiersze, bajki, baśnie, w których występuje ulubiona „przytulanka”. Opowiadały historię związaną z misiem, którego przyniosły do szkoły, dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat szczególnej pomocy i pocieszenia w trudnych chwilach. Oglądały prezentacje i filmy edukacyjne, bajki. Dowiedziały się także o ciekawostkach związanych z życiem „prawdziwych misiów” zamieszkujących różne kontynenty. Śpiewały piosenki i uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, wykonywały prace plastyczno-techniczne, pokonywały tory przeszkód, w których motywem przewodnim była ta niezwykła zabawka. Zapoznały się z procesem powstawania maskotki w zakładzie produkcyjnym. Uczestniczyły także w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Aleksandrę Rzeczewską-Cieślik w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Filii nr 1 poznając losy misiów z książek Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska” i Michaela Bonda „Miś zwany Paddington”. Rozwiązywały „Misiowy quiz” i „Misiowe zagadki”.

        • Młodzi Rolnicy

        • 20.12.2023
        • Dnia 30 listopada, uczniowie klas 2a i 2b udali się do gospodarstwa rolnego p. Piotra Jargieło do Podzamku Golubskiego. Inicjatorkami wycieczki była p. Anna Junkier,  mama Jadzi z kl.2a oraz mama Szymona Gzyla z 2b. Na miejscu czekały na nas mamy i sympatyczny gospodarz. Najpierw zwiedziliśmy przechowalnię warzyw, w której mieściły się ogromne ilości ziemniaków, kapusty, selera, buraczków ćwikłowych itp. Wrażenie zrobiły na nas wielkie skrzynie, w których mieści się ponad tona warzyw.  Mama Jadzi opowiedziała nam jak możemy podzielić wszystkie warzywa i jakie zawierają bogactwa. Dzieci wysłuchały również legendy o ziemniaku, którą przeczytała mama Szymona. Później gospodarz uruchomił sortownik do ziemniaków. Wszyscy już wiemy dlaczego ziemniaki należy sortować. Za sprawą mamy Jadzi dowiedzieliśmy się także, że mogą one chorować oraz jak wygląda wykrywanie zawartych w nich bakterii. Dzieci miały okazję degustować soki przygotowane przez mamy z różnych warzyw i owoców. Były przepyszne! Kolejną atrakcją wycieczki było odwiedzenie stadniny koni. P. Jargieło chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Dowiedzieliśmy się co jedzą konie, poznaliśmy różne ich maści,           a nawet jak należy rozumieć ,,mowę koni”. Każdy koń był wyjątkowy. Zajrzeliśmy również do chlewni. Obejrzeliśmy też maszyny rolnicze. Przy końcu wycieczki czekała na nas kolejna niespodzianka- pyszne ciasto marchewkowe. Dopełnieniem tej niezwykłej wizyty było wręczenie przez mamy wszystkim uczniom dyplomów "Młodego rolnika" oraz fantastycznych pieczątek. Gromkimi brawami podziękowaliśmy za wspaniałą wycieczkę. Po powrocie do szkoły drugoklasiści zgodnie stwierdzili, że taka forma nauki bardzo im odpowiada  i z chęcią wybiorą się na kolejne lekcje w terenie.

          Raz jeszcze, gorąco dziękujemy p. Annie Junkier i p. Monice Gzyl za poświęcony nam czas,       a p. Piotrowi Jargieło za miłe przyjęcie. Była to dla nas niezwykła lekcja.                                   

          Dziękujemy!

                                                                                                                                                         (ik)

    • Logowanie