• Aktualności

        • Młodzi strażacy z SP3

        • 09.04.2024
        • W dniu 26 marca 2024 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Wąbrzeźnie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie wąbrzeskich szkół rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: w najmłodszej grupie  wiekowej Tobiasz Bednarz i Mateusz Veith z klasy IV B natomiast w średniej grupie uczniowie z klasy  V B: Hubert  Jurdziak i Edward Palczewski. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący szczegółowej wiedzy z zakresu pożarnictwa oraz odpowiedzieć na pytania komisji konkursowej. Do ścisłego finału dostali się Tobisz Bendarz i Mateusz Veith, dla których był to debiut w tego rodzaju zawodach oraz Hubert Jurdziak.  W rezultacie po zakończeniu części ustnej okazało się, że pierwsze miejsca zdobyli uczniowie naszej szkoły Mateusz Veith i Hubert Jurdziak  i będą   reprezentować nasze miasto na wyższym szczeblu konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy, a dwójce laureatów powodzenia w następnym etapie konkursu.

           

        • Świąteczne Warsztaty w klasie III c

        • 09.04.2024
        • Przed Świętami Wielkanocnymi w klasie III c odbyły się Świąteczne Warsztaty Plastyczne przygotowane przez Mamę Ani. Pani Agnieszka Pesta zaproponowała uczniom wykonanie świątecznego zajączka z wykorzystaniem pudełek od jajek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i w twórczy sposób ozdobiły portrety zajączków. Do wykonania następnego zadania - świątecznej kurki potrzebne były pocięte i zawinięte kawałki kolorowego papieru. Przy wykonywaniu tej pracy było dużo zabawy, ponieważ w efekcie końcowym wyszły „śmieszne kurki”. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za kolejne ciekawe warsztaty plastyczne!

          Tuż przed Świętami czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka – wyjście na warsztaty „Czekoladowe jajo” do Manufaktury Kreatywnego Rozwoju. Pani Paulina Kiwała zapoznała dzieci z procesem powstawania czekolady, rodzajami czekolad. Każdy mógł spróbować ziarno kakaowca! Dzieci z zapałem przystąpiły do samodzielnego przygotowania czekoladowego jaja wykorzystując przygotowane kolorowe posypki, pianki, perełki cukrowe, orzechy i precelki. W czasie, gdy czekolada się chłodziła, dzieci wykonywały w grupach interesujące zadania i łamigłówki wiosenno-świąteczne. W czasie przerwy dzieci mogły spróbować prawdziwej czekolady! Na koniec warsztatów uczestnicy starannie zapakowali swoje słodkości. Świąteczne czekoladowe jaja ozdobią wielkanocne stoły w domach dzieci.

          Bardzo dziękujemy Pani Paulinie za miłą gościnę i za możliwość twórczego spędzenia czas!

           

          (md)

        • „Powitanie wiosny – Dzień Kolorowych”, „Dzień Kolorowej Skarpetki” u Maluchów

        • 03.04.2024
        • W czwartek 21 marca w oddziałach przedszkolnych „Jeżyki”, „Sówki”, „Liski” i klasach I-III obchodziliśmy „Powitanie wiosny - Dzień Kolorowych” oraz „Dzień Kolorowej Skarpetki”.                                                                           

          Dzieci podczas zajęć oglądały filmy przyrodnicze, prezentacje, ilustracje, zdjęcia, słuchały opowiadań i wierszy, które wzbogaciły ich wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Rozwiązywały zagadki, krzyżówki, „wykreślanki”, quizy rozpoznając popularne gatunki roślin i zwierząt zwiastujących wiosnę. Uświadomiły sobie konieczność ochronny wiosennych kwiatów. Omawiały przyczyny ptasich wędrówek i zwyczaje ptaków przylatujących wiosną do Polski. W salach przygotowały wiosenne kąciki tematyczne. Wykonywały ciekawe prace plastyczno-techniczne, których motywem przewodnim była wiosna. Wyruszyły także na spacery z „gaikiem” szukać pierwszych oznak wiosny. Chętnie uczestniczyły w wiosennych grach               i zabawach muzyczno-ruchowych. W pierwszy wiosenny dzień dzieci na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa obejrzały filmy edukacyjne i prezentacje, założyły dwie różne kolorowe skarpetki „nie do pary” oraz zaprojektowały własne skarpetki. Uczestniczyły także w „Wiosennej lekcji bibliotecznej” przygotowanej przez Panią Aleksandrę Rzeczewską-Cieślak z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z Filii nr 1.

           

          Cieszymy się, że wiosna już jest z nami!

        • KLASA SPORTOWA O PROFILU OGÓLNOROZWOJOWYM

        • 27.03.2024
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie ogłasza nabór do klasy sportowejo profilu ogónorozwojowymna rok szkolny 2024/2025

          Druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja
          oraz w sekretariacie szkoły.

        • Młodzi cukiernicy

        • 27.03.2024
        • Uczniowie IIb mieli okazję poznać tajniki dekorowania babeczek i świątecznych ciastek. Mnóstwo słodkich ozdób, pianek, bitej śmietany, jajeczek, czekolady i marcepanu pojawiło się w klasie za sprawą Mam Igi i Jowity, koleżanek z klasy. Po zapoznaniu się z przepisem na babeczki oraz technikami ozdabiania, wykorzystując swoją kreatywność i zgromadzony materiał, dzieci przystąpiły do pracy. Pojawiły się marcepanowe łąki, owieczki, zajączki oraz górki słodkości na babeczkach. Wszystkie dekoracje były wyjątkowe, a babeczki i ciastka najlepsze na świecie.

          Iga i Jowita mają Mamy na medal!

          T.Sz.

        • Piękne i pyszne muffinki w 1 b

        • 27.03.2024
        • Zbliża się Wielkanoc i wszyscy myślą już o przygotowaniu smacznych potraw na święta. 12 marca 2024 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wyczekiwanych warsztatach kulinarnych przygotowanych i przeprowadzonych przez mamę Ivana z pomocą mam: Janka W. i Martina. Najpierw dzieci uważnie wysłuchały ciekawostek o muffinkach, odpowiadały na pytania oraz starannie kolorowały ,,muffinkową” kolorowankę. Otrzymały  też przepis na wykonanie puszystych ,,babeczek”. Nadszedł czas dekorowania pysznych wypieków pani Malwiny. Mama Ivana przygotowała również krem w trzech kolorach i piękne wielkanocne dekoracje. Dzieci stroiły swoje muffinki  jajeczkami, zajączkami i różnymi posypkami. Pani Agnieszka Pesta, zaproszona przez mamy, robiła zdjęcia. Każde dziecko zostało sfotografowane podczas pracy oraz ze swoją przepiękną muffinką.  Potem już mali smakosze mogli zajadać ze smakiem kolorowe wypieki. Te bardzo ciekawe i ,,pyszne” zajęcia przyniosły pierwszoklasistom wiele radości. Bardzo dziękujemy wspaniałym mamom i pani Agnieszce Pesta.

          To były drugie warsztaty przygotowane przez rodziców. 28 listopada 2023 r. mamy: Anieli, Antoniny, Poli, Marcela i Janka W. zorganizowały warsztaty plastyczno – techniczne, w czasie których uczniowie klasy 1 b wykonały kalendarze adwentowe w kształcie choinek.                                                                                

           Bardzo dziękujemy wszystkim mamom za zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

                                                                                                              ( M. W.)

        • 2b z higieną na TY :)

        • 27.03.2024
        • W Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej gościliśmy panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W obrazowy sposób przypominały, jak należy dbać o higienę rąk i zębów. Opowiadały również o prawidłowej diecie, która zapobiega próchnicy i chorobom przyzębia. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, dzieliły produkty na zdrowe i niezdrowe, a korzystając z lampy ultrafioletowej mogły zobaczyć, jak wygląda prawidłowa dezynfekcja rąk. Uczniowie poznawali budowę zębów i ich prawidłowe pielęgnowanie dzięki ogromnemu modelowi szczęki i szczoteczki. Czyszczenie takich zębów sprawiło im wiele radości. Tematów dotyczących higieny nigdy nie jest za mało, a utrwalane umiejętności w tak ciekawej formie, z łatwością wejdą w nawyk. 

          T.Sz.

        • SUKCES NINY!

        • 26.03.2024
        • Sukces naszej uczennicy w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej: „Oni tworzyli naszą historię”.

          Kapituła XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” pod przewodnictwem profesora Wojciecha Polaka wyróżniła pracę uczennicy Niny Krzyżykowskiej pt. „Bolesław Szczuka. Wąbrzeski poligraf w okresie 20-lecia międzywojennego”.
          Konkurs miał na celu udokumentować dzieje walki o wolną Polskę oraz przejawy życia społeczno-politycznego na podstawie relacji uczestników i świadków wydarzeń historycznych żyjących w naszym regionie oraz zdjęć i dokumentów zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Zadaniem uczestnika było napisanie pracy na jeden z siedmiu wyznaczonych tematów.
          Gratujemy i życzymy Ninie dalszych sukcesów!

        • MAMY LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII !!!

        • 25.03.2024
        • Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2023/2024 mamy laureata z biologii! Został nim Mikołaj Kwiatkowski z klasy 8a!

          Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratorium oświaty są ważnym etapem w poszerzaniu  naukowych horyzontów. Dla uczniów wykazujących indywidualne zainteresowania i prezentujących rozległą wiedzę  jest to doskonała możliwość do sprawdzenia się. Zostać laureatem czy finalistą takich eliminacji jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami czy nietypowym myśleniem, ale też wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć bardzo dużo pracy. Konkurs przedmiotowy przebiega etapami: najpierw szkolny, potem rejonowy, a następnie najlepsi uczniowie przechodzą do  wojewódzkiego.

          Mikołaj 12 marca 2024 roku we Włocławku podczas etapu wojewódzkiego zmierzył się zwycięsko z 20 pytaniami. Miał na to 90 minut. Wyznaczono bardzo wysokie progi: dla laureata – 95% poprawnych odpowiedzi, dla finalisty 50% . Mikołaj przekroczył próg 95%! Laureaci  mają pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

          Gratulujemy  Mikołajowi pracowitości, wytrwałości i samozaparcia! Życzymy kolejnych edukacyjnych sukcesów w szkole średniej!

           

           

        • Dzień Świętego Patryka w SP3

        • 25.03.2024
        • Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. Jest świętem narodowym i  religijnym Zielonej Wyspy. Tego dnia ludzie w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Zgodnie z legendą o świętym Patryku służyła mu ona jako pomoc przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej.

           

          18 i 19 marca 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy to święto. Podczas tych dwóch dni społeczność szkolna zaangażowała się w różne działania, aby uczcić irlandzką tradycję, dziedzictwo oraz wartości związane z tym wyjątkowym świętem. Jedną z atrakcji był quiz poświęcony Irlandii i życiu Świętego Patryka. W quizie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy za udzielenie poprawnej odpowiedzi zostali nagrodzeni cukierkami. Dla uczniów przygotowana została także wystawa prezentująca najważniejsze aspekty dotyczące Dnia Świętego Patryka.

           

          Podczas zajęć kulturowych uczniowie słuchali ciekawostek o Irlandii, poznawali słownictwo, legendy związane ze świętym Patrykiem, rozwiązywali zadania interaktywne, karty pracy. Uczniowie także samodzielnie przygotowywali prezentacje, plakaty upamiętniające Dzień św. Patryka i dzielili się ciekawostkami ze swoimi kolegami. Słuchali muzyki irlandzkiej, zobaczyli taniec irlandzki oraz poznali zwyczaje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, co stanowiło także ważną część obchodów. Wielu uczniów przyjęło tę tradycję z entuzjazmem, ubierając się na zielono, co dodatkowo podkreśla atmosferę wspólnoty i radości towarzyszącej temu świętu.

           

          Nasza szkoła stała się miejscem, gdzie uczniowie mogli dostrzegać piękno różnorodności i uczyć się szacunku dla innych kultur.

           

        • AKCJA!

        • 19.03.2024
        • W imieniu Młodzieżowej Rady Wąbrzeźna,

          zapraszamy w piątek, 22.03.2024 r., o godz. 15.30 na wspólne sprzątanie nabrzeża wąbrzeskich jezior.

          MRW organizuje akcję sprzątania z okazji godziny dla Ziemi WWF

          Miejsce zbiórki to parking przy schodach od ul. Grudziądzkiej (końcówka ul. żeglarskiej, przy bazie rowerowej).

          MRW zapewnia worki i rękawiczki jednorazowe.

          Jeszcze raz zapraszamy do udziału w akcji!

          Każdy może się przyłączyć:)

        • Zimowy wieczór gier i zabaw w języku polskim i języku angielskim

        • 15.03.2024
        • W lutym 2024 roku w klasie III c odbył się „Zimowy wieczór gier i zabaw w języku polskim i języku angielskim”. Rodzice i dzieci spotkali się, aby wspólnie spędzić wieczór. Na początku spotkania dzieci i rodzice rozwiązywali zadania z języka angielskiego. W pracowni komputerowej uczestniczyli w interaktywnych grach i quizach po angielsku. Korzystali z różnorodnych narzędzi, które łączyły naukę z zabawą. Następnie rozwiązywali zagadki i zadania związane z zimą. W trakcie rozgrywki planszowej, dzieci wykazały się niezwykłą umiejętnością gry - pokonanie ich okazało się prawdziwym wyzwaniem!

          Wszyscy uczestnicy wieczoru otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorkami tego wydarzenia były panie Magdalena Dąbrowska i Judyta Latuszek.


          (md, jl)

        • INFORMACJA !

        • 11.03.2024
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiegow Wąbrzeźnie

          ogłasza nabór na 38 wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych

          oraz 30 wolne miejsca w klasach I.

           

          Wnioski dla nowych kandydatów do przedszkola i klasy I należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej: https://wabrzezno.rekrutacje.edu.pl– „Wypełnij wniosek”.

          W terminie od 8.03.2024 r. do 21.03.2024r. do godz. 20.00 należy dokonać rejestracji w systemie rekrutacyjnym na wolne miejsca do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I szkoły podstawowej. 

          Wydrukowany z aplikacji wniosek z odpowiednimi załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły przy ulicy Tysiąclecia 1 w terminie 8 – 22 marca 2024 r. do godz. 15.00. 

        • PODSUMOWANIE I SEMESTRU NAUKI

        • 20.02.2024
        • Utwory „Californication” i „Smoke on the Water” w wykonaniu szkolnego WOOOW BAND'u mocnym, rockowym akcentem rozpoczęły piątkowy apel dla klas 4-5 i 6-8.
          Wyróżniono na nim uczniów, którzy w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie, a także uczniów wyróżniających się 100% frekwencją na zajęciach szkolnych.

          Najlepsze wyniki na poziomie klas czwartych w I półroczu osiągnęli:

          Bartosz Krause 4a – 5,82

          Marcelina Szczepańska 4c – 5,64

          Julian Zygnarowski 4c – 5,64

          W klasach piątych:

          Maja Partyka 5a – 5,42

          Nikola Kątnik 5a – 5,33

          Amelia Staworzyńska – 5,33

          Na poziomie klas szóstych:

          Wiktoria Wronkowska – 6b – 5,58

          Amelia Makowska 6a – 5,33

          Julia Pochylska 6c – 5,33

          W klasach siódmych:

          Liwia Ronowska 7b – 5,23

          Nina Krzyżykowska 7a – 5,14

          Na poziomie klas ósmych:

          Ewa Gorczyńska 8a – 5,00

          Mikołaj Kwiatkowski 8a – 5,00

          Małgorzata Dulka 8 b – 5,00

           

          Dyplomy-wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali:

          KLASA 4a: Chmurzyńska Marika, Kmiecik Kornelia, Krause Bartosz, Strzelecka Maja, Warsicki Dominik, Warsicki Nikodem, Wierzchowska Antonina

          KLASA 4b: Borowska Wiktoria , Marciniak Hanna, Sankiewicz Zofia, Sturmann Lena, Szymczak Mateusz, Śmigiel Lilianna, Veith Mateusz

          KLASA 4c: Cisło Emilia, Dziełak Zofia, Grzemski Nicolas, Kononowicz Izabella, Lewicki Wiktor, Marszałek Gabriel, Rozwadowska Amelia, Szczepańska Marcelina, Szczepański Ignacy, Śmieszek Antoni, Warnel Antonina, Wels Ignacy, Zygnarowski Julian, Żuchowska Antonina

          KLASA 5a: Gągoł Bartłomiej, Grzenkowicz Mikołaj, Kątnik Nikola, Majewska Adrianna, Partyka Maja, Staworzyńska Amelia, Turbak Krzysztof

          KLASA 5b: Dul Nina, Jabłoński Bartosz, Łamek Ignacy, Palczewski Edward, Tomaszewska Tola, Wojdak Marcel

          KLASA 5 c: Cander Pola, Chudy Sylwester, Gzyl Barbara, Jakielaszek Oliwia, Kamycka Zofia, Lewalska Weronika, Napierska Amelia, Wierzbowska Liwia, Wiśniewska Alicja

          KLASA 6a: Dąbrowski Maksymilian, Leszek Nela, Lewandowska Anastazja, Makowska Amelia, Retmański Hubert, Robionek Emilia , Sankiewicz Tadeusz

          KLASA 6b: Bartoś Borys, Borowska Lilianna, Chabior-Zielińska Ariel, Czarnowska Maja, Jaranowski Antoni, Kempiński Oliwier, Kuświk Szymon, Lewalska Noemi, Litmanowska Anna, Ogorzałek Piotr, Roszkowska Karolina, Wronkowska Wiktoria, Żurawski Franciszek.

          KLASA 6c: Galwas Julia, Patyk Jan, Pochylska Julia

          KLASA 7a: Zuzanna Kolczyńska, Nina Krzyżykowska, Marta Litmanowska, Julia Mądra 

          KLASA 7b: Borowska Natalia, Kuczkowska Zofia, Lubińska Julia, Ronowska Liwia, Warlikowska Vanessa

          KLASA 8a: Gorczyńska Ewa, Kwiatkowski Mikołaj, Smycz Marcelina, Stefańska Blanka, Winiarska Wiktoria

          KLASA 8b: Małgorzata Dulka, Zuzanna Dylewska

           

          100% frekwencję na zajęciach szkolnych uzyskali:

          Marika Chmura 4a

          Lena Sturmann 4b

          Tobiasz Bednarz 4b

          Izabela Kononowicz 4c

          Amelia Napierska 5c

          Wiktoria Wronkowska 6b

           

          8 lutego był też okazją do podsumowania osiągnięć sportowych naszych uczniów i wręczenia dyplomów uczestnikom II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek!”: Liliannie Śmigiel kl. 4b, Sylwestrowi Chudy kl. 5c i Poli Radeckiej 5b.

          Apel uświetniły utwory wykonane przez WOOOW BEND i zespół wokalny WOOOW.

           

          Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w II półroczu!

           

        • Bal karnawałowy klas I-III

        • 20.02.2024
        • W dniach 5, 6 i 7 lutego odbyły się bale karnawałowe dla klas I-III. Dzieci ze swoimi Wychowawczyniami wspaniale bawiły się przy muzyce pana Łukasza Krause, przebrane w stroje ulubionych postaci bajkowych, serialowych i filmowych. Wśród przebierańców nie zabrakło księżniczek, wróżek, czarownic, kotków, biedronek, krasnoludków, jednorożców, speidermanów, piłkarzy, batmanów, piratów, postaci z gwiezdnych wojen i wielu innych.

          Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów balowych, a panu Łukaszowi Krause za oprawę muzyczną!

                                                                           

        • Babciu! Dziadku! Kochamy Was!

        • 20.02.2024
        • Uczniowie klasy 1c zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków, by wspólnie celebrować ich święta. Wierszem, piosenką i tańcem  wyrazili swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, miłości i mądrości, jaką otrzymują od dziadków. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem zaprezentowały  inscenizację pt. „Za co kochamy naszych dziadków”, zaśpiewały „Wesołą piosenkę dla babci i dziadka” oraz „Babciu, droga Babciu”, do wykonania której włączyły również  gości. W „Koncercie na 102” pierwszoklasiści wykazali się umiejętnością gry na instrumentach perkusyjnych, a składane wierszem życzenia zakończyli melodią „Sto lat” zagraną  na dzwonkach chromatycznych. Przybyłym gościom bardzo podobały się również tańce: „Hej Babciu, Dziadku” oraz  „Dobre duszki”, a uśmiechy na ich twarzach wywołała interpretacja piosenki Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, gdzie wnuczęta wcieliły się w role babć i dziadków. Występy zakończyły się całusami, przytulasami i  wręczaniem własnoręcznie wykonanych upominków: poduszeczek, kwiatków, kalendarzy, zakładek, kuponów i laurek. Uroczystość zakończyła się  słodkim poczęstunkiem przygotowanym  przez rodziców. Dziadkowie obejrzeli  też wystawę prac plastycznych, na której rozpoznawali swoje portrety.

             A wszystko to  po to, by  podziękować dziadkom za ich bezwarunkową miłość i wsparcie.

          (MT)

        • W 1c budujemy i burzymy mosty…

        • 19.02.2024
        • Uczniowie klasy 1c wiedzą już , jak buduje się mosty. Dowiedzieli się tego od taty Lidki- inżyniera budownictwa, który przeprowadził dla nich ciekawe zajęcia warsztatowe. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały strój obowiązujący na budowie, wysłuchały opowiadania o tym, jak powstają mosty i wiadukty  oraz jak się je naprawia i rozbiera. Obejrzały również zdjęcia i filmy z „prawdziwej budowy”.

          Najwięcej emocji wywołała zabawa w sprawdzanie wytrzymałości przyniesionego przez pana inżyniera modelu mostu. Pierwszoklasiści  układali na nim swoje książki tak długo, aż konstrukcja załamała się. Wspólnie doszli do wniosku, że wiedza zawarta w podręcznikach jest ciężka.

          W czasie zajęć Iga wykonała z papieru własny model mostu, który wraz z podziękowaniami od wszystkich dzieci  otrzymał tata Lidki.

          (MT)

        • REKRUTACJA 2024/2025

        • 16.02.2024
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie
          informuje, że rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2024/2025
          prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej:

          www.rekrutacja.wabrzezno.com 

           

          • od 1 marca 2024r. do 7 marca 2024r. do godz. 15.00 będą przyjmowane:

            ZGŁOSZENIA do klasy pierwszej od kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły
            oraz
            DEKLARACJE o kontynuacji wychowania przedszkolnego.
          • od 8 marca 2024r. godz.13.00 do 21 marca 2024r. do godz. 20.00 będą przyjmowane:

            wnioski nowych kandydatów do oddziałów przedszkolnych
            oraz
            wnioski kandydatów do klas pierwszych zamieszkałych poza obwodem szkoły.

          Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce:

          rekrutacja/oddziały przedszkolne

          rekrutacja/klasy I

          oraz na stronie

          www.rekrutacja.wabrzezno.com 

          Jednocześnie informujemy, że załączniki niezbędne przy rekrutacji
          będą dostępne od poniedziałku 19.02.2024 roku.

           

          ​​​​​​​

        • SPOTKANIE Z PISARKĄ

        • 15.02.2024
        • W czwartek, 9 lutego w naszej szkole gościliśmy pisarkę, Panią Jolantę Knitter – Zakrzewską – autorkę detektywistycznych książek dla dzieci z serii: „Podwórkowe biuro detektywistyczne”.  Pani Jolanta przeprowadziła dla uczniów klas 2 – 4 warsztaty. Spotkanie rozpoczęło się od wystrzału i kradzieży torebki – to sytuacja, którą zainicjowała pisarka, aby wprowadzić  w nastrój swoich książek.  Uczniowie mieli okazję sami spróbować swoich sił jako detektywi rozwiązując kilka zagadek opartych na technikach śledczych. Spotkanie minęło bardzo szybko i dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

    • Logowanie