Opieka logopedyczna
Na terenie szkoły odbywają się zajęcia logopedyczne, które prowadzi mgr Aleksandra Balicka
Corocznie, we wrześniu odbywają się badania przesiewowe obejmujące wszystkich uczniów naszej szkoły, na których kontroli zarówno wymowa, jak i zgryz dzieci.
Badania pozwalają wyodrębnić grupę uczniów wymagających terapii logopedycznej lub jej kontynuacji oraz specjalistycznej pomocy stomatologa, ortodonty czy laryngologa.
Opieką logopedyczną w szkole objęte są dzieci sześcioletnie z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-VIII. Logopeda prowadząc terapię ściśle i systematycznie współpracuje z wychowawcą, nauczycielami i rodzicami ucznia.
GODZINY PRACY LOGOPEDY:
Poniedziałek: 8.55 - 13.25
Wtorek: 9.50 - 13.25
Środa: 8.00 - 13.25
Czwartek: 8.55 - 13.25
Piątek: 8.55 - 13.25
Zajęcia logopedyczne prowadzone są raz w tygodniu i trwają 45 minut.
Podczas zajęć wykorzystywanych jest szereg różnorodnych pomocy dydaktycznych, które stymulują rozwój mowy, utrwalają prawidłową wymowę, doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, pamięć słuchową i słuch fonematyczny.
Obok tradycyjnych pomocy zajęcia uatrakcyjniają multimedialne programy logopedyczne.
Wszyscy rodzice mogą skorzystać z wszechstronnej pomocy w zakresie diagnozowania dziecka oraz wskazówek dotyczących pracy z nim w domu.
Jeżeli istnieje taka potrzeba otrzymują również zalecenia do przeprowadzenia dodatkowych badań lub konsultacji specjalistycznych.Logopeda prowadzi też działania mające na celu profilaktykę logopedyczną.
Na pedagogizacjach dla rodziców z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych rodzice mają okazję dowiedzieć się jak przebiega prawidłowy rozwój mowy dziecka i jakie symptomy mogą być niepokojące.
Rodzice otrzymują wskazówki jak należy stymulować rozwój mowy w poszczególnych jego etapach oraz jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń mowy.
LOGOPEDA POLECA:
- CO WARTO WIEDZIEĆ O ROZWOJU MOWY?
- ZABAWY UŁATWIAJĄCE DZIECIOM NAUKĘ PISANIA
- JAKIE SYMPTOMY W ROZWOJU MOWY POWINNY ZANIEPOKOIĆ RODZICÓW?
- JAK STYMULOWAĆ ROZWÓJ MOWY W RÓŻNYCH ETAPACH ŻYCIA DZIECKA?