• Opieka logopedyczna

• Na terenie szkoły odbywają się  zajęcia logopedyczne, które prowadzi  mgr Aleksandra Balicka

Corocznie, we wrześniu  odbywają się  badania  przesiewowe obejmujące wszystkich uczniów naszej szkoły, na których kontroli zarówno wymowa, jak i zgryz dzieci.

Badania  pozwalają wyodrębnić grupę uczniów wymagających terapii logopedycznej lub jej kontynuacji oraz specjalistycznej pomocy  stomatologa, ortodonty czy laryngologa.

Opieką logopedyczną w szkole objęte są dzieci sześcioletnie z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-VIII. Logopeda prowadząc terapię ściśle i systematycznie współpracuje z wychowawcą, nauczycielami i rodzicami ucznia.

GODZINY PRACY LOGOPEDY:

Poniedziałek: 8.55 - 13.25

Wtorek: 9.50 - 13.25

Środa: 8.00 - 13.25

Czwartek: 8.55 - 13.25

Piątek: 8.55 - 13.25

Zajęcia logopedyczne prowadzone są  raz w tygodniu i trwają 45 minut.

•

Podczas zajęć wykorzystywanych jest szereg różnorodnych pomocy dydaktycznych, które stymulują rozwój mowy, utrwalają prawidłową wymowę, doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, pamięć słuchową  i słuch fonematyczny.
          Obok tradycyjnych pomocy zajęcia uatrakcyjniają multimedialne programy logopedyczne.

• Wszyscy rodzice mogą skorzystać z wszechstronnej pomocy w zakresie diagnozowania dziecka oraz wskazówek dotyczących pracy z nim w domu.
          Jeżeli istnieje taka potrzeba otrzymują również zalecenia do przeprowadzenia dodatkowych badań lub konsultacji specjalistycznych.

Logopeda prowadzi też działania mające na celu profilaktykę logopedyczną.

Na pedagogizacjach dla rodziców z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych rodzice mają okazję dowiedzieć się jak przebiega prawidłowy rozwój  mowy dziecka i jakie  symptomy  mogą być niepokojące.

Rodzice otrzymują wskazówki jak należy  stymulować rozwój  mowy w poszczególnych jego etapach oraz jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń mowy.

• LOGOPEDA POLECA: