• Biblioteka szkolna

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.
          Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

Biblioteka szkolna to pracownia interdyscyplinarna. Służy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Można tu wypożyczyć książkę, skorzystać z czytelni, aby odrobić lekcje lub powtórzyć materiał z zajęć, popracować przy komputerze, odpocząć przy ciekawej lekturze.

Biblioteka zajmuje pomieszczenie na I piętrze szkoły. Znajduje się w niej wypożyczalnia, czytelnia i magazyn.

ZBIORY BIBLIOTEKI OBEJMUJĄ:

• lektury
          • bajki, baśnie, legendy, opowiadania dla najmłodszych, powieści przygodowe, obyczajowe, historyczne, fantastyczne,
          • poradniki, encyklopedie, słowniki i leksykony.

Obecnie bibliotekę prowadzi p. Hanna Bokota.
          Oprócz pracy biblioteczno-technicznej, organizuje ona zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będące realizacją programu wychowawczego szkoły, zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej oraz biblioterapii.
          W ramach promocji czytelnictwa nauczycielka organizuje konkursy czytelnicze, prezentuje wystawki książek, kiermasze, uczestniczy w różnorodnych akcjach i imprezach szkolnych.
          Od 13 lat bibliotekarka popularyzuje poezję polską poprzez organizację Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Magia poezji” dla klas I – III i IV - VI.
          Natomiast tradycją biblioteki jest organizacja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz przygotowywanie wystawy książek, pluszaków i prezentacji multimedialnej z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.
          Nauczyciel bibliotekarz współpracuje także z nauczycielami przedmiotów, rodzicami, bibliotekarzami sąsiednich szkół  oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wąbrzeźnie.