Świąteczne Warsztaty Plastyczne
16, 17, i 18 grudnia w klasach I a, III b i III c odbyły się Świąteczne Warsztaty Plastyczne. Dzieci z niecierpliwością czekały na warsztaty plastyczne przygotowane przez Mamy Ali i Ani oraz Huberta. W klasie I a Pani Agnieszka Pesta z pomocą Pani Magdaleny Karwaszewskiej, a w klasach III b i III c Pani Agnieszka zaproponowała uczniom wykonanie świątecznego renifera, do którego niezbędny był odcisk stopy dziecka. Było to nie lada wyzwanie, które wywołało uśmiech wśród wszystkich uczestników. Do wykonania następnego zadania potrzebne były również odciski, ale paluszków dzieci. Z odcisków powstały malutkie „reniferki” na kartkę świąteczną, którą dodatkowo ozdobiły dzieci. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali choinkę z wełny. Własnoręcznie zrobioną kartkę świąteczną dzieci przekażą najbliższym, a pozostałe ozdoby przyozdobią mieszkania.
Szkolny Budżet Obywatelski
Już niedługo głosowanie na projekty zgłoszone w r amach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Głosujemy od 22 do 29 stycznia 2024 roku.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Na razie zapoznajcie się ze zgłoszonymi projektami:)1
Święta tuż, tuż…
Dzieci z 2 b już przygotowane do świąt!
Na Mikołajkowych Warsztatach Plastycznych zorganizowanych przez mamę Dagmary, wykonywały lampiony i renifery. Twórcza praca wywoływała wiele emocji, a efekt końcowy zaskakiwał.
Świąteczne Warsztaty przygotowała dla uczniów mama Otylii. Dzieci ozdabiały drewniane choinki. Każda wyszła inna, jak przystało na kreatywnych twórców.
Smaczne i piękne pierniczki w 1c
Święta tuż, tuż, więc przygotowania idą pełną parą. Uczniowie klasy 1c udekorowali już świątecznie swoją salę, uczą się kolęd i pastorałek, wykonują ozdoby, praktycznie poznają bożonarodzeniowe zwyczaje. W przedświąteczny poniedziałek brali także udział w „Piernikowych warsztatach” przygotowanych i przeprowadzonych przez 4 wspaniałe mamy.
Mikołajki u Maluchów
6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy „Mikołajki”. W tym dniu było bardzo radośnie i czerwono! Na zajęciach dzieci oglądały filmy edukacyjne, prezentacje, słuchały opowiadań przybliżających postać św. Mikołaja oraz „mikołajkowe” zwyczaje. Nie zabrakło „mikołajkowych” listów i łamigłówek, prac plastyczno-technicznych, piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych. Wybrane klasy wzięły udział w „Mikołajkowym pikniku ekologicznym” przygotowanym przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w WDK. Dodatkowo w oddziałach przedszkolnych „Liski”, „Sówki” i Jeżyki” oraz w klasach I-III na dzieci czekały worki z prezentami przekazanymi przez Klasowe Rady Rodziców. W tym dniu cała społeczność szkolna obdarowywała się uśmiechem, dobrym słowem i upominkami.
Światowy Dzień Pluszowego Misia u Maluchów
Od 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pod koniec listopada również dzieci z oddziałów przedszkolnych „Liski”, „Sówki” i „Jeżyki” oraz klas I-III włączyły się wraz ze swoimi „pluszakami” w obchody tego wyjątkowego święta. Angielska nazwa „Teddy Bear” związana jest z amerykańskim prezydentem Theodorem Rooseveltem, który uczestniczył w polowaniu i nie pozwolił na zastrzelenie małego niedźwiadka. Historia ta została zamieszczona w gazecie, która z kolei zainspirowała sprzedawcę zabawek do uszycia „pierwszego” misia.
Młodzi Rolnicy
Dnia 30 listopada, uczniowie klas 2a i 2b udali się do gospodarstwa rolnego p. Piotra Jargieło do Podzamku Golubskiego. Inicjatorkami wycieczki była p. Anna Junkier, mama Jadzi z kl.2a oraz mama Szymona Gzyla z 2b. Na miejscu czekały na nas mamy i sympatyczny gospodarz. Najpierw zwiedziliśmy przechowalnię warzyw, w której mieściły się ogromne ilości ziemniaków, kapusty, selera, buraczków ćwikłowych itp. Wrażenie zrobiły na nas wielkie skrzynie, w których mieści się ponad tona warzyw. Mama Jadzi opowiedziała nam jak możemy podzielić wszystkie warzywa i jakie zawierają bogactwa. Dzieci wysłuchały również legendy o ziemniaku, którą przeczytała mama Szymona. Później gospodarz uruchomił sortownik do ziemniaków. Wszyscy już wiemy dlaczego ziemniaki należy sortować. Za sprawą mamy Jadzi dowiedzieliśmy się także, że mogą one chorować oraz jak wygląda wykrywanie zawartych w nich bakterii. Dziec
To jest WIELKA sprawa – mamy swoje PRAWA!!!
Pod takim hasłem nasi uczniowie wraz z nauczycielami świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W poniedziałek, 20 listopada 2023 roku uczestniczyliśmy w ,,Niebieskim Marszu’’, który przeszedł ulicami miasta. Licznym udziałem zadeklarowaliśmy swoją solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa są łamane. Nasi uczniowie przygotowali transparenty, plakaty, hasła i kolorowanki. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia, a dzieci z klas 1-3 zaśpiewały piosenkę o prawach dziecka. Tego dnia nasza szkoła przybrała niebieskie barwy, bo mały człowiek – duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa!
Pierwszak – jak to dumnie brzmi!
W środę 25 października w Szkole Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego miało miejsce uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia klasy I.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Burmistrz Miasta pan Tomasz Zygnarowski, Zastępca Burmistrza pan Wojciech Trzciński, Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu i Rekreacji pani Kornelia Madejska, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Maja Zielińska, Dyrektor szkoły pani Agata Ronowska, Wicedyrektor szkoły pani Zuzanna Kurek oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
Kulinarni Mistrzowie!
Kreatywne kanapki, koktajl mleczno- owocowy, a może naleśniki z borówkami, bananami i syropem klonowym? Taki zestaw śniadaniowy przygotowały dzieci z 2b podczas warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez mamy Borysa i Szymona, kolegów z klasy. Uczniowie musieli wykazać się inwencją twórczą, przygotowując kanapki, które “je się oczami”. Zadanie wykonali doskonale. Potem poznali budowę i funkcje Thermomixa i przystąpili do przygotowywania koktajlu. Każdy chciał dodać swoje ulubione owoce. Małe naleśniki upieczone wcześniej przez mamę stały się miejscem na najpyszniejszą dekorację. Drugoklasiści okazali się nie tylko smakoszami, ale również uzdolnionymi kulinarnymi twórcami.
Udział klas trzecich w programie „PIŁKA-SIATKA-MISTRZ”
10 listopada uczniowie klas trzecich wzięli udział w programie rozwoju dyscypliny „PIŁKA-SIATKA-MISTRZ” Fundacji Aktywnego Rozwoju SKOWROŃSKA-FULARCZYK-MALINOWSKI w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Celem eventu było popularyzowanie piłki siatkowej jako sportu i formy aktywności dla każdego, bez względu na wiek, status społeczny i miejsce zamieszkania. Na początku spotkania każdy uczestnik otrzymał tzw. pakiet startowy: worek z białą koszulką, odblaski, zdjęcia z autografem i batonik. Zawodnicy w nowych koszulkach zostali podzielni na cztery drużyny przez prowadzącego rozgrywki Pana Huberta Malinowskiego, dziennikarza sportowego. Z dużym przejęciem wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Mistrzynię Olimpijską w wioślarstwie Panią Magdalenę Fularczyk-Kozłowską. Później z zaangażowaniem uczestniczyli w różnych konkurencjach np. „BIEG W PODSKOKACH”, „CZYST
"WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM..."
10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej kolejne klasy mogły obejrzeć program artystyczny, na który składały się piosenki patriotyczne w wykonaniu Szkolnego Koła Wokalnego i wiersze, deklamowane przez laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Poezja patriotyczna".
ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH
27 października dzieci z grupy „Sówki” wybrały się na wycieczkę to Miasteczkolandii w Grudziądzu. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami.
Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.
SPOTKANIE
27 października w naszej Trójce mieliśmy wyjątkowych gości: Pani mecenas Adrianna Duma i pani mecenas Monika Grabowska - Kalista w ramach akcji „ Adwokaci rozjaśniają prawo” wraz z uczniami klas 7 i 8 rozmawiały o tym, jak bronić się przed: stalkingiem, cyberprzemocą, hejtem w internecie.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wzięli sobie do serca porady i będą bezbiecznie korzystać z "dobrodziejstw" Internetu.
TRÓJKA NAGRODZONA PODCZAS ŚWIATOWEGO KONGRESU KOPERNIKAŃSKIEGO
We wrześniu podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, w ramach sekcji młodzieżowej „Popularyzacja postaci i osiągnięć Mikołaja Kopernika w edukacji” odbyło się uroczyste podsumowanie Programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”.
Organizatorami wydarzenia byli Prezydent Torunia Michał Zaleski, kujawsko-pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Sokala. Obecni na nim byli również przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, kuratorzy oświaty z całej Polski.
Galeria zdjęć
brak danych- Poniedziałek31.03.2025
- liczba odwiedzin: 403455