Bal karnawałowy klas I-III
W dniach 23, 24 i 25 stycznia odbyły się bale karnawałowe dla klas I-III. Dzieci ze swoimi Wychowawczyniami wspaniale bawiły się przy muzyce pana Łukasza Krause, przebrane w stroje ulubionych postaci bajkowych, serialowych i filmowych. Wśród przebierańców nie zabrakło księżniczek, wróżek, czarownic, kotków, biedronek, krasnoludków, jednorożców, spaidermanów, piłkarzy, batmanów, piratów, postaci z gwiezdnych wojen i wielu innych. W ostatnim tygodniu nauki przed feriami najmłodsze dzieci włączyły się także w inicjatywę Samorządu Uczniowskiego „Tydzień karnawałowy”.
APEL eko-Załogi
Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica realizuje projekt pt. "eko-Załoga", w ramach którego włącza młodzież z powiatu wąbrzeskiego w działania na rzecz ochrony lokalnego środowiska. Eko- Załoga to grupa młodzieży, która będzie działać lokalnie na rzecz poprawy klimatu. Projekt eko-Załoga finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOGi Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny.
Warsztaty piernikowe z Mikołajem Kopernikiem
Przed świętami Bożego Narodzenia w klasach I a, I c, II b, II c odbyły się „Warsztaty piernikowe z Mikołajem Kopernikiem”. Dzieci poznały jeden ze zwyczajów bożonarodzeniowych – pieczenie pierników. Omówiły przepis i składniki oraz kolejne czynności związane z wypiekiem tego świątecznego smakołyku. W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła Przyjaciół Kopernika”, dlatego dzieciom pomagał sam Mikołaj Kopernik, który urodził się w Toruniu, mieście związanym z piernikarskim rzemiosłem. Na jego stole też pewnie gościły pierniki, tylko różniły się kształtem i składnikami. Korzenne wypieki najmłodsi cukiernicy ozdabiali w przeróżne wzory i kolory wykorzystując lukier, kolorowe posypki i mazaki. Jedna z klas ozdabiała papierowe pierniki w różnych technikach plastycznych.
Rodzinne warsztaty w 1b
Trzy pokolenia spotkały się na świątecznych warsztatach! A to wszystko za sprawą Mamy i Babci Borysa, kolegi z klasy.
Panie przygotowały mnóstwo materiałów, z których uczniowie w kreatywny sposób tworzyli swoje prace. Dzieci malowały na drewnie twarze Mikołaja, a każda z nich była inna. Wykonywały karty świąteczne. W grupach pierwszaki tworzyły piękne stroiki oraz ozdabiały przestrzenne choinki, które przygotowała z papieru Babcia Borysa. Kiedy opowiadała jak się je robi, wszyscy uznali, że to bardzo trudne zadanie. Uczniowie podziwiali też wykonane przez Babcię ozdoby choinkowe z włóczki. Teraz można je zobaczyć na klasowej choince. Na pożegnanie dzieci dostały świąteczne upominki.
Po warsztatach pierwszaki postanowiły zostać Mikołajami i przekazać swoje grupowe dzieła, tym którzy w szkole się nimi opiekują i im pomagają.
Borys ma Mamę i Babcię na medal!
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE POKOLEŃ
Czy młodsi uczniowie mogą bawić się ze starszymi? Oczywiście, że TAK! Udowodnili to uczniowie klasy Ib i VIIb, którzy podczas mikołajek połączyli swoje siły rozwiązując szereg świątecznych zadań. Tego dnia uczniowie zostali podzieleni na kilka grup mieszanych, w których skład wchodzili zarówno pierwszacy jak i siódmoklasiści. Głównym założeniem tego spotkania była nie tylko wspólna zabawa, ale również nauka współpracy i porozumienia uczniów w różnym wieku szkolnym. Dla wszystkich uczestników było to nowe doświadczenie i jednogłośnie ocenili spotkanie za bardzo udane.
MIKOŁAJKI Z KOPERNIKIEM
6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 obchodziliśmy Mikołajki z Kopernikiem. Działanie to zostało przygotowane w ramach realizacji programu Szkoła Przyjaciół Kopernika. Uczniowie zostali zapoznani z rysem biograficznym oraz ciekawostkami dotyczącymi wybitnego polskiego uczonego. Brali aktywny udział w zabawie z kodami QR, w których zawarte zostały różne zadania dotyczące życia i działalności naukowej Mikołaja Kopernika.
Mikołajki u Maluchów
6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy „Mikołajki”. W tym dniu było bardzo radośnie i czerwono! Na zajęciach dzieci oglądały filmy edukacyjne, prezentacje, słuchały opowiadań przybliżających postać św. Mikołaja oraz „mikołajkowe” zwyczaje. Nie zabrakło „mikołajkowych” łamigłówek, prac plastyczno-technicznych, piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych oraz warsztatów kulinarnych. Dzieci z radością przywitały św. Mikołaja, który w imieniu Rady Rodziców naszej szkoły obdarował najmłodszych słodkimi upominkami. W tym roku otrzymaliśmy również zaproszenie do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej - Filii nr 1 na „mikołajkowe” zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez Panią Aleksandrę Rzeczewską. Dodatkowo w oddziałach przedszkolnych
Mikołajkowe gofry
Wizyta Mikołaja, prezenty, świąteczna atmosfera, a do tego dla pierwszaków mikołajkowe gofry. Niespodziankę-warsztaty kulinarne w I b przygotowała mama Henia, a w Ic mama Kajetana. Uczniowie najpierw zapoznali się z przepisem, a potem pomagali w wykonaniu ciasta. Z wielkim napięciem oczekiwali na pierwsze gofry. W całej szkole czuć było ich zapach. Pyszne gofry znikały szybko z talerzy.
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY
Uczniowie klasy 4c w grudniowe popołudnie spotkali się w szkole, aby kontynuować przygotowania do zbliżających się świąt. Gwar i śmiech towarzyszył wszystkim podczas wspólnego strojenia klasowej choinki. Następnie z wychowawczynią dzieci wykonały techniką decoupage świąteczny obrazek na sztaludze Było to mile spędzone kreatywne popołudnie, które na pewno będziemy chcieli powtórzyć.
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY
6 i 7 grudnia 2022 roku w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – „Żywa lekcja przyrody” – Zajęcia Edukacyjne dla Szkół i Przedszkoli poprowadzona przez p. Jarosława Rejmera. W czasie ich trwania uczniowie mogli obejrzeć z bliska żywe gady (kameleony, agamę), stawonogi: owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, chrząszcze), pajęczaki (pająki, skorpiony) i krocionogi. Prezentowane zwierzątka były małe i duże, szare i kolorowe, puszyste i gładkie, piękne i budzące skrajne emocje.
Spotkanie z żywymi zwierzętami egzotycznymi okazało się bardzo interesujące. Przekazane informacje na temat ich budowy, sposobu odżywiania i tego, gdzie występują poszerzyły wiedzę uczestników zajęć. I co najważniejsze można je było nie tylko pooglądać w terrariach, ale też potrzymać w rękach - oczywiście pod okiem ich właściciela. Dostarczyło to wiele radości i wrażeń. Z pewnością taka
Zajęcia warsztatowe „Dbamy o higienę jamy ustnej”
30 listopada w klasie II c odbyły się zajęcia warsztatowe na temat „Dbamy o higienę jamy ustnej”, które poprowadziła Pani Iwona Błażejewska pielęgniarka i higienistka stomatologiczna. Dzieci poznały budowę zęba, rodzaje zębów oraz prawidłowy sposób mycia zębów. Rozmawiały na temat spożywania zdrowych produktów, które zawierają składniki odżywcze, witaminy oraz tych, które mogą wywoływać próchnicę zębów. Zobaczyły narzędzia, których używa w pracy Pani Iwona. Zaproszony gość chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami i obserwacjami z pracy. Na koniec dzieci przekonały się, co stało się ze skorupkami jajek zamoczonych w kwasie - occie. Przed zanurzeniem w roztworze jedna skorupka została posmarowana pastą do zębów z fluorem, a druga nie – uczniowie obserwowali, dyskutowali i wyciągali wnioski z eksperymentu.
Sześćdziesiąt lat minęło...
Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem, jest okazją do przywoływania najpiękniejszych wspomnień.
Dla nas obchody 60-lecia szkoły stały się właśnie taką okazją.
Od września z pomocą przyjaciół szkoły, rodziców i absolwentów realizowaliśmy z uczniami różne zadania edukacyjne, artystyczne, sportowe i integracyjne. Podsumowanie naszych działań miało miejsce podczas jubileuszowych spotkań, które odbyły się 17 i 18 listopada. W tych dniach gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli Urzędu Miasta, Rady Miasta, Starostwa, dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych, przedstawicieli Instytucji Kultury, byłych dyrektorów i wicedyrektorów szkoły, emerytów, byłych nauczycieli SP3, absolwentów, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi.
MIKOŁAJKI
We wtorek -Mikołajki - wszyscy, którzy będą ubrani w mikołajkową czapkę lub świąteczne elementy, będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek:)
„A teatr jest po to..."
„A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.
I już na zawsze w misce księżyc widzieć…”
Joanna Kulmowa
23 listopada 2022r. uczniowie klasy 4b i 4c wraz z opiekunami odwiedzili grudziądzki teatr. "Opowieść Wigilijna", którą mieliśmy okazję obejrzeć, przeniosła nas do Londynu końca XIX wieku. Niepowtarzalny klimat tego miasta miesza się z niecierpliwym oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia, nastrojem radości i serdeczności. To właśnie w takiej scenerii poznaliśmy Ebenezera Scrooge'a – zgorzkniałego samotnika nieczułego na potrzeby innych. Dbający jedynie o pomnażanie swego majątku kupiec, nie ma zamiaru poddać się urokowi najradośniejszego świątecznego czasu. Zostaje jednak niespodziewanie odwiedzony przez duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych w
Galeria zdjęć
brak danych- Czwartek21.11.2024
- liczba odwiedzin: 371685