2b z higieną na TY :)
W Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej gościliśmy panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W obrazowy sposób przypominały, jak należy dbać o higienę rąk i zębów. Opowiadały również o prawidłowej diecie, która zapobiega próchnicy i chorobom przyzębia. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, dzieliły produkty na zdrowe i niezdrowe, a korzystając z lampy ultrafioletowej mogły zobaczyć, jak wygląda prawidłowa dezynfekcja rąk. Uczniowie poznawali budowę zębów i ich prawidłowe pielęgnowanie dzięki ogromnemu modelowi szczęki i szczoteczki. Czyszczenie takich zębów sprawiło im wiele radości. Tematów dotyczących higieny nigdy nie jest za mało, a utrwalane umiejętności w tak ciekawej formie, z łatwością wejdą w nawyk.
SUKCES NINY!
Sukces naszej uczennicy w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej: „Oni tworzyli naszą historię”.
Kapituła XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” pod przewodnictwem profesora Wojciecha Polaka wyróżniła pracę uczennicy Niny Krzyżykowskiej pt. „Bolesław Szczuka. Wąbrzeski poligraf w okresie 20-lecia międzywojennego”.
Konkurs miał na celu udokumentować dzieje walki o wolną Polskę oraz przejawy życia społeczno-politycznego na podstawie relacji uczestników i świadków wydarzeń historycznych żyjących w naszym regionie oraz zdjęć i dokumentów zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Zadaniem uczestnika było napisanie pracy na jeden z siedmiu wyznaczonych tematów.
Gratujemy i życzymy Ninie dalszych sukcesów!
MAMY LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII !!!
Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2023/2024 mamy laureata z biologii! Został nim Mikołaj Kwiatkowski z klasy 8a!
Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratorium oświaty są ważnym etapem w poszerzaniu naukowych horyzontów. Dla uczniów wykazujących indywidualne zainteresowania i prezentujących rozległą wiedzę jest to doskonała możliwość do sprawdzenia się. Zostać laureatem czy finalistą takich eliminacji jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami czy nietypowym myśleniem, ale też wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć bardzo dużo pracy. Konkurs przedmiotowy przebiega etapami: najpierw szkolny, potem rejonowy, a następnie najlepsi uczniowie przechodzą do wojewódzkiego.
Dzień Świętego Patryka w SP3
Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. Jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy. Tego dnia ludzie w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Zgodnie z legendą o świętym Patryku służyła mu ona jako pomoc przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej.
AKCJA!
W imieniu Młodzieżowej Rady Wąbrzeźna,
zapraszamy w piątek, 22.03.2024 r., o godz. 15.30 na wspólne sprzątanie nabrzeża wąbrzeskich jezior.
MRW organizuje akcję sprzątania z okazji godziny dla Ziemi WWF
Miejsce zbiórki to parking przy schodach od ul. Grudziądzkiej (końcówka ul. żeglarskiej, przy bazie rowerowej).
Zimowy wieczór gier i zabaw w języku polskim i języku angielskim
W lutym 2024 roku w klasie III c odbył się „Zimowy wieczór gier i zabaw w języku polskim i języku angielskim”. Rodzice i dzieci spotkali się, aby wspólnie spędzić wieczór. Na początku spotkania dzieci i rodzice rozwiązywali zadania z języka angielskiego. W pracowni komputerowej uczestniczyli w interaktywnych grach i quizach po angielsku. Korzystali z różnorodnych narzędzi, które łączyły naukę z zabawą. Następnie rozwiązywali zagadki i zadania związane z zimą. W trakcie rozgrywki planszowej, dzieci wykazały się niezwykłą umiejętnością gry - pokonanie ich okazało się prawdziwym wyzwaniem!
INFORMACJA !
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiegow Wąbrzeźnie
ogłasza nabór na 38 wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych
oraz 30 wolne miejsca w klasach I.
Wnioski dla nowych kandydatów do przedszkola i klasy I należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej: https://wabrzezno.rekrutacje.edu.pl– „Wypełnij wniosek”.
PODSUMOWANIE I SEMESTRU NAUKI
Utwory „Californication” i „Smoke on the Water” w wykonaniu szkolnego WOOOW BAND'u mocnym, rockowym akcentem rozpoczęły piątkowy apel dla klas 4-5 i 6-8.
Wyróżniono na nim uczniów, którzy w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie, a także uczniów wyróżniających się 100% frekwencją na zajęciach szkolnych.
Bal karnawałowy klas I-III
W dniach 5, 6 i 7 lutego odbyły się bale karnawałowe dla klas I-III. Dzieci ze swoimi Wychowawczyniami wspaniale bawiły się przy muzyce pana Łukasza Krause, przebrane w stroje ulubionych postaci bajkowych, serialowych i filmowych. Wśród przebierańców nie zabrakło księżniczek, wróżek, czarownic, kotków, biedronek, krasnoludków, jednorożców, speidermanów, piłkarzy, batmanów, piratów, postaci z gwiezdnych wojen i wielu innych.
Babciu! Dziadku! Kochamy Was!
Uczniowie klasy 1c zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków, by wspólnie celebrować ich święta. Wierszem, piosenką i tańcem wyrazili swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, miłości i mądrości, jaką otrzymują od dziadków. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem zaprezentowały inscenizację pt. „Za co kochamy naszych dziadków”, zaśpiewały „Wesołą piosenkę dla babci i dziadka” oraz „Babciu, droga Babciu”, do wykonania której włączyły również gości. W „Koncercie na 102” pierwszoklasiści wykazali się umiejętnością gry na instrumentach perkusyjnych, a składane wierszem życzenia zakończyli melodią „Sto lat” zagraną na dzwonkach chromatycznych. Przybyłym gościom bardzo podobały się również tańce: „Hej Babciu, Dziadku” oraz „Dobre duszki”, a uśmiechy na ich twarzach wywołała interpretacja piosenki Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, gdzie wnuczęta wcieliły się w role babć i dzi
W 1c budujemy i burzymy mosty…
Uczniowie klasy 1c wiedzą już , jak buduje się mosty. Dowiedzieli się tego od taty Lidki- inżyniera budownictwa, który przeprowadził dla nich ciekawe zajęcia warsztatowe. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały strój obowiązujący na budowie, wysłuchały opowiadania o tym, jak powstają mosty i wiadukty oraz jak się je naprawia i rozbiera. Obejrzały również zdjęcia i filmy z „prawdziwej budowy”.
REKRUTACJA 2024/2025
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie
informuje, że rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2024/2025
prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej:- od 1 marca 2024r. do 7 marca 2024r. do godz. 15.00
SPOTKANIE Z PISARKĄ
W czwartek, 9 lutego w naszej szkole gościliśmy pisarkę, Panią Jolantę Knitter – Zakrzewską – autorkę detektywistycznych książek dla dzieci z serii: „Podwórkowe biuro detektywistyczne”. Pani Jolanta przeprowadziła dla uczniów klas 2 – 4 warsztaty. Spotkanie rozpoczęło się od wystrzału i kradzieży torebki – to sytuacja, którą zainicjowała pisarka, aby wprowadzić w nastrój swoich książek. Uczniowie mieli okazję sami spróbować swoich sił jako detektywi rozwiązując kilka zagadek opartych na technikach śledczych. Spotkanie minęło bardzo szybko i dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.
Tydzień Karnawałowy
Od 22 do 26 stycznia nasi uczniowie obchodzili tydzień karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Świętować zaczęliśmy od dnia ,,szalonych fryzur”, poprzez który można było zaprezentować swój indywidualny styl. Między lekcjami słychać było taneczne utwory zachęcające do zabawy. We wtorek uczniowie obchodzili ,,dzień maski” – oj…niektóre maski wzbudzały strachJ
W kolejnym dniu mogliśmy rozkoszować się ,,dniem słodkości” – każdy mógł zakupić ze słodkiego stoiska coś pysznego. Odbyły się również dyskoteki karnawałowe. W czwartek trwał dzień sportowca w którym przebranie z akcentem swojego ulubionego klubu było mile widziane. Tydzień karnawałowy zakończyliśmy ,,dniem makijażu”.
„ZOSTAŃ MISTRZEM SŁÓWEK!”-podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek!” Organizatorem konkursu była platforma LINGOS. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych oraz motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń. Był on podzielony na trzy poziomy zaawansowania dostosowane do kategorii wiekowej. W klasach wirtualnych uczniowie przygotowywali się do konkursu na bezpłatnej platformie LINGOS, gdzie czekała na nich gotowa baza słów i zwrotów. W konkursie brało udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski. Uczniowie nadal mają możliwość uczyć się i utrwalać wiedzę w oparciu o inteligentny system powtórek.
Bezpieczne ferie - spotkania z policjantami u Maluchów
Na przełomie stycznia i lutego odbyły się spotkania z policjantami - panem asp. Michałem Wzorkiem, asp. szt. Markiem Komorowskim i asp. Andrzejem Wölkiem na temat ,,Bezpieczne ferie”. Zaproszeni goście, odwołując się do doświadczeń dzieci i podając różne przykłady zachowań, z którymi mogą się spotkać, przypomnieli o zasadach zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Szczególnie zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz telefonu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Jeżyki”, „Sówki” i „Liski” oraz klas I-III aktywnie włączyły się w rozmowę o niebezpiecznych zachowaniach podczas zabaw zimowych i ich poważnych skutkach. Podały numer alarmowy i utrwaliły sobie zasady właściwego reagowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Bukiety mydlane na Dzień Babci i Dziadka
W klasie 2 b warsztaty mydlarskie przeprowadziła mama Otylii, koleżanki z klasy. Dzieci samodzielnie przygotowywały swoje mydełka z rozgrzanej gliceryny, wybierały kształty i ozdoby. Potem cierpliwie czekały, aż mydełka zastygną, wystawione na parapet okna. Każdy pakował swoje dzieło w celofanowy woreczek. Gdy uczniowie nauczyli się, jak i z czego powstaje mydło, przystąpili do tworzenia bukietów. Dwieście mydlanych kwiatów wcześniej przygotowała mama z Otylią. Pokazała jednak dzieciom proces ich tworzenia - uczniowie zalewali foremki kwiatowe i obserwowały efekt końcowy. Dzieci według własnej inwencji dobierały i wpinały kwiaty, ozdabiały pudełka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom.
Projekty za milion złotych
Uczniowie 2 b udali się z wizytą do pana burmistrza. Czekały tam na nich same niespodzianki.
W sali obrad mieli przygotowane stanowiska pracy, kolorowanki o Wąbrzeźnie oraz kredki. Kiedy dzieci poczuły się jak u siebie, kolorując i rozmawiając z panem burmistrzem o jego codziennej pracy, dostały zadanie-wyzwanie do zrealizowania. Miały zaplanować, jak wydać milion złotych, aby zmienić szkołę nr 3. Po wizualizacji, ile to jest milion, przystąpiły do pracy. Od kilku niepewnych kresek rozpoczynały się wielkie projekty. Po krótkim czasie przystąpiły do omawiania swoich pomysłów, a wśród nich pojawił się park linowy, sala relaksacji, siłownia, zamek dmuchany, komputery w klasach, Google Oculus, sala sportowa, pokój dla dzieci z Ukrainy i wiele innych. Każdy projekt spotkał się z uznaniem pana burmistrza i obietnicą realizacji.
Kolejną niespodzianką była możliwość obejrzenia wizualizacji aran
Galeria zdjęć
brak danych- Czwartek21.11.2024
- liczba odwiedzin: 371673