Strona główna
WARSZTATY EKOLOGICZNE
20 października 2021 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego SP 3 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Zostały one poprowadzone przez panią Renatę Ziębę z Włocławskiego Centrum Edukacji Obywatelskiej.
SU bierze udział w projekcie „Eko-poglądy wspierają samorządy” i właśnie w ramach tego projektu odbyły się te warsztaty. Uczniowie poznali najciekawsze przyrodniczo obszary województwa kujawsko-pomorskiego oraz przekonali się o tym, jak ważna jest bioróżnorodność i dlaczego w obecnych czasach musimy dbać o przyrodę.
KÓŁKO SZACHOWE
Zapraszamy uczniów na zajęcia szachowe, w każdą środę o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Wabrzeźnie.
Szczegółowe informacje u p. Damiana Retza
"EMOCJA"
Jeżyki i Sówki biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja”, która wspiera rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży.
W październiku zakończył się Moduł 1 – Kreatywność.
W Krainie Kreatywności dzieci poznały swoje mocne strony. Rozmawiały o potrzebie pomocy i wsparcia osób niepełnosprawnych oraz nauczyły się kilku słów w języku migowym.
”Jarzynowa awantura”
O tym, że warto jeść dużo warzyw i owoców przekonywali swoich młodszych kolegów uczniowie klasy 2c. Przygotowali oni przedstawienie pt. ”Jarzynowa awantura” i zaprezentowali je dzieciom z klas pierwszych. Podczas przedstawienia drugoklasiści przebrani za warzywa, z własnoręcznie wykonanymi rekwizytami przypominali o tym, że marchewka zawiera dużo witaminy A, pomidory dostarczają cennego potasu, kapusta leczy ludzi przez cały rok, w papryce jest dużo witaminy C, a na anemię najlepszy jest sok z buraków.
EKO-SZKOŁA - rajd klas czwartych
26 października w ramach realizacji projektu "Eko -Szkoła 2021", uczniowie klas: 4a, 4b i 4c wraz z wychowawcami, wybrali się na rajd do lasu w Czystochlebiu. W leśniczówce powitał nas przesympatyczny pan leśniczy Tomek, który zabrał nas na edukacyjną lekcję w lesie. Zachęceni do odkrywania tajemnic leśnej przyrody, rozpoznawaliśmy gatunki roślin poszczególnych warstw lasu, zapoznaliśmy się z zależnościami między organizmami w lesie jak również z funkcjonowaniem lasu, pracą leśnika oraz formami ochrony przyrody w Polsce. Nabyliśmy również umiejętność orientacji w terenie. Kierując się myślą "Nie dla śmieci w lesie!" zbieraliśmy porzucone odpady. Wizytę w leśniczówce zakończyliśmy przy integracyjnym ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i dzieliliśmy się swoimi wrażeniami.
Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych
20 i 21 października odbyły się w naszej szkole uroczystości „Ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych”. W związku z sytuacją epidemiczną każda klasa miała swoje święto oddzielnie z zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Pierwszego dnia na udekorowanym korytarzu zgromadzili się pierwszoklasiści z klasy I a z Panią wychowawczynią Lucyną Gajowczyk-Saniewską, drugiego dnia klasa I b z Panią Aleksandrą Straszkiewicz i klasa I c z Panią Magdaleną Dąbrowską. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Wąbrzeźna - Pan Tomasz Zygnarowski, Zastępca Burmistrza Miasta Wąbrzeźna - Pan Wojciech Trzciński, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Maja Zielińska, Dyrektor szkoły - Pani Agnieszka Lepisz, rodzice uczniów klas pierwszych.
Program z Pandą w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III
Oddziały przedszkolne „Jeżyki” i „Sówki” oraz klasy I–III w połowie październiku przystąpiły do drugiej edycji programu edukacyjnego „Program z Pandą”, którego organizatorem jest Fundacja WWF Polska. Program skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych i oświatowo-wychowawczych. Celem Programu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży problemami ochrony przyrody i klimatu dla obecnych i przyszłych pokoleń. Po zgłoszeniu do Programu grupy lub klasy realizują kilka rodzajów działań w ramach wybranej ścieżki edukacyjnej. Uczestnicy Programu z naszej szkoły będą realizować ścieżkę niedźwiedzia brunatnego – ścieżkę różnorodności biologicznej polegającej na przeprowadzeniu wybranych trzech scenariuszy podstawowych („Sieć pokarmowa”, „Zwierzęta Bałtyku”, „O niedźwiedziu polarnym”) , jednego scenariusza dodatkowego, dwóch aktywności praktycznych (np. ekspery
Ratownik medyczny w oddziałach przedszkolnych
„Jeżyki” i „Sówki” miały okazję gościć ratownika medycznego – pana Marka Paradowskiego. Spotkanie odbyło się dzień przed ŚWIATOWYM DNIEM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO, które obchodzone jest w Polsce 13 października.
Ratownik medyczny, to osoba, która uprawniona jest do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji bezpośredniego, nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia.
SADZIMY DRZEWA W NASZYM MIEŚCIE
Nie sposób opisać wszystkich funkcji, które pełnią drzewa. Nie sposób wycenić ich znaczenia dla każdego człowieka i dla naszej Planety. Odpowiednim określeniem wydaje się jedno słowo, drzewa to…życie.
Drzewa dostarczają niezbędny do życia tlen, oczyszczają powietrze, gromadzą wodę, chronią przed hałasem, dają przyjemny cień latem, a zimą zabezpieczają od wiatru i mrozu; wpływają na nasze zdrowie i urodę. Wśród zieleni drzew po prostu żyje się przyjemniej.
EKO-SZKOŁA
EKO-SZKOŁA
EKO-SZKOŁA 2022 to ogólnopolski projekt edukacyjny, do którego przystąpiła nasza szkoła.
Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wychowawców i nauczycieli oraz uczniów klas od 0 do 8. Głównym celem projektu jest kształtowanie właściwych postaw proekologicznych poprzez udział i realizację zadań określonych w założeniach projektu.
Gala Rad Samorządów Uczniowskich
W miniony piątek 15 października 2021 roku, przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem - Zuzanną Kurek uczestniczyli w pierwszej Powiatowej Gali Rad Samorządów Uczniowskich w Wieldządzu, której organizatorem było Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Samorząd Uczniowski z "Trójki" dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem bierze udział w projekcie: "Samo-rządni w szkole".
Warszawa
7 października, uczniowie klas: 4a,4b oraz kilka uczennic z klas 7 i 8, wraz z opiekunami: Z.Kurek, A. Trendewicz-Stafiej, K. Bartoś i E. Kuczkowską, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pod czujnym okiem pani Ani - naszej przewodniczki, zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia na punkt widokowy Stadionu Narodowego. Słoneczna pogoda, sprzyjała spacerowaniu w Łazienkach Królewskich, gdzie mogliśmy zobaczyć Pałac na Wyspie i pomnik Chopina. Jadąc Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy m.in. budynek Sejmu. Kolejnymi punktami do odkrycia na mapie Warszawy były: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Chwila refleksji nastąpiła przy pomniku Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. W trakcie spaceru po Starym Mieście, pani przewodnik pokazała nam Zamek Królewski i kolumnę Zygmunta, przy której nie zabrakło pamiątkowego, wspólnego zdjęcia.
Następnie p
Wyjątkowy gość u dzieci z oddziałów przedszkolnych „ Jeżyki” i „Sówki”
W piątek 1 października 2021 r. w progi oddziałów przedszkolnych zawitała Abi – wraz ze swoją właścicielką p. Magłorzatą Burchardt –Topolewską. Pani Małgosia podczas zajęć wyjaśniła dzieciom czym jest „dogoterapia”. Przekazała wiedzę jak przedszkolaki powinny
zachować się podczas spotkań z psem, co uwielbiają psy, czym można je zdenerwować, jak okazywać im czułość. Oczywiście Abi – specjalnie przeszkolony to takich zadań pies aktywnie uczestniczył w tym spotkaniu pozwalając się pogłaskać a nawet przekupić psimi przysmakami – oczywiście pod bacznym okiem swojego opiekuna.
Dzień Chłopaka u „Maluchów”
30 września dzieci z oddziałów przedszkolnych „Jeżyki i „Sówki” oraz klas I-III obchodziły Dzień Chłopaka. „Maluchy” włączyły się w propozycję Samorządu Uczniowskiego i założyły w tym dniu krawaty i muszki. Nie zabrakło zabaw, gier w salach i na powietrzu, konkursów oraz wyborów najmilszych kolegów. Chłopcy otrzymali życzenia od swoich Wychowawczyń i koleżanek: dużo uśmiechu na twarzy i radości nie tylko od święta, powodzenia w szkole, przyjaźni szkolnych oraz spełnienia marzeń. Chłopcy bardzo się ucieszyli z upominków wręczonych przez dziewczynki.
Galeria zdjęć
- brak danych
- Piątek23.05.2025
- liczba odwiedzin: 416434