• Aktualności

        • KROKUSY NA 60- LECIE SP3

        • 07.10.2022
        • Dnia 6 października w SP3 odbyła się akcja sadzenia krokusów. Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w to wydarzenie. Jest ono powiązane ze świętem naszej szkoły - 600 cebulek krokusów na 60- lecie SP3.Cebulki znalazły swoje miejsce na trawniku przed szkołą. Mamy nadzieję, że wiosną będą cieszyć oczy mieszkańców Wąbrzeźna!

          Pomysłodawczynią akcji była Pani Agnieszka-Trendewicz-Stafiej, opiekunkami Panie: Lidia Będziechowska i Agnieszka Lepisz.

        • PIERWSZAKI W MANUFAKTURZE

        • 06.10.2022
        • Uczniowie 1b odwiedzili Manufakturę Kreatywnego Rozwoju. Ciekawie i twórczo spędzony czas pozwolił dzieciom lepiej się poznać. Najwięcej radości sprawił wszystkim samodzielnie wykonany eksperyment. Wybuchająca lawa, pod wpływem dosypywanych produktów, wywoływała okrzyki radości. Pełne pozytywnych emocji dzieci wróciły do szkoły, a pierwsza wspólna wyprawa zostanie w ich pamięci na długo.

          T.Sz.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        • 06.10.2022
        • Od  2001 roku, 29 września  obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września  odnosi się  do urodzin  Janiny  Porazińskiej,  autorki  książek dla  dzieci               i młodzieży. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę     i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na nudę. W ramach akcji uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej , żeby posłuchać głośnego czytania.  Z okazji tego święta zaproszono do biblioteki szkolnej  panią  Dorotę Piotrowicz, która czytała dzieciom swoją ulubioną książkę z dzieciństwa, pt. „Prawie wszystkie przygody Zuzanny” autorstwa Ady Kopycińskiej.  Natomiast nauczyciel bibliotekarz czytał takie utwory jak: „Piątka z Zakątka” H. Drzewieckiej, „Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk, „ Bajki na dobranoc” i wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV –VIII też mogli posłuchać głośnego czytania na lekcjach j. polskiego i nie tylko.

          HB

        • Sprzątanie Świata 2022

        • 06.10.2022
        • „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczą miliony wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

          „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Już 29 raz w trzeci weekend września     ( w tym roku przypadł  16.09 – 18.09. ) przyłączyliśmy się do akcji. Hasło przewodnie: „Wszystkie śmieci są nasze”.  W sprzątaniu brały udział klasy I-III oraz IV – VIII. Porządkowaliśmy wyznaczony teren podczas lekcji przyrody, wychowania fizycznego i godzin wychowawczych. Rezultatem naszej pracy było nazbieranie  13 pełnych worków odpadów (po 60 l). Przeważały butelki szklane i plastikowe. Obszarami naszych zmagań było Podzamcze (plaża, amfiteatr, ruiny, plac zabaw, brzeg jeziora w kierunku Plebanki, dawna Malta), Osiedle Tysiąclecia, boisko szkolne, okolice stadionu Unii. 

          Bardzo pozytywnie wygląda główna część Podzamcza oraz osiedle sprzątane systematycznie przez pracowników.  Jednak w pewnej odległości nad jeziorem leżą ogromne ilości  pozostawionych odpadów. Niestety, ciągle jeszcze są ludzie , którzy nie szanują przyrody.

          Oby akcja „Sprzątanie świata – Polska”  przyniosła zamierzony skutek: dbałość o nasz wspólny dom – Ziemię.
           

          „Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!

          Koordynator akcji Lidia Będziechowska

        • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

        • 05.10.2022
        • W dniach 3-9 października 2022 r. z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dysleksji w naszej szkole obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Przełamujemy bariery!”

          Na początek uczniowie przygotowali materiały i zapoznali się z informacjami czym jest dysleksja. Przygotowali również gazetkę, na której umieszczono życiorysy znanych osób, które również mają dysleksję.

          W najbliższych dniach będziemy poszukiwać mistrza ortografii, tworzyć plakaty ortograficzne oraz usprawniać nasze dłonie. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do gabinetu pedagogów.

          A. Lepisz, M. Stenzel

        • TEATR KURTYNA

        • 29.09.2022
        • 20 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wąbrzeskim Domu Kultury w profilaktycznych przedstawieniach teatralnych. Teatr „Kurtyna” z Krakowa zaprezentował młodym odbiorcom trzy spektakle.

          Uczniowie klas VII-VIII obejrzeli spektakl „Cisza”. Poruszający problemy rodzinne, które wpędziły młodego bohatera przedstawienia  w depresję i popychały do próby samobójczej. Jak sobie radzić w stanach depresyjnych i gdzie szukać pomocy? Tego mogli dowiedzieć się młodzi widzowie.

          „Przesłuchanie” skierowane było do uczniów klas IV-VI. Śledząc losy bohaterów dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne grożą internetowym hejterom, jak radzić  sobie z negatywnymi emocjami i zachowaniami agresywnymi oraz jak  troszczyć się  o własne bezpieczeństwo w Sieci.

          Najmłodsi uczniowie z klas I-III obejrzeli bajkę profilaktyczną pod tytułem „Wyspa skarbów”. Dzięki podróży z bohaterem  odkryli, że wyobraźnia i czytanie książek są dużo ciekawsze niż gry komputerowe oraz że warto zawierać przyjaźnie i współpracować w osiąganiu wspólnego celu.

          Dziękujemy KRPA w Wąbrzeźnie  za umożliwienie uczniom udziału w przedstawieniach.

           

          /A.L./

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I - VIII

        • 29.09.2022
        • Dzień Kropki to na całym świecie okazja do odkrywania dziecięcych talentów, inspirowania ku twórczemu myśleniu oraz czerpania radości z kreatywności. W każdym z nas drzemie wewnętrzny potencjał! Rozbudzajmy go jak najczęściej!

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć podsumowujących obchody Dnia Kropki w klasach IV-VIII🟠 🟡 ⚫️ 🔵 🟣 🔴

           

        • Międzynarodowy Dzień Kropki u „Maluchów”

        • 25.09.2022
        • 15 września w oddziałach przedszkolnych „Jeżyki”, „Sówki” i „Liski” oraz w klasach I-III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii małej dziewczynki Vashti, bohaterki książki Petera Reynoldsa.

          Nauczyciele i dzieci aktywnie włączyli się w obchody „nietypowego dnia”,  zakładając ubrania w kolorowe kropki. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany na podstawie książki „The Dot”. Przeprowadzone zostały pogadanki dotyczące wartości, empatii, wiary w siebie oraz odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie bawili się z książką „Naciśnij mnie”, „Figle Migle”, chustą animacyjną, chętnie rysowali, malowali,  lepili, tworzyli „Drzewa Talentów”, „Klasowe Mapy Talentów”, „KROPERSY”. Z zaangażowaniem uczestniczyli w matematycznych zabawach, grach edukacyjnych i  interaktywnych, których motywem przewodnim była kropka. Kodowali na macie i kartce. Śpiewali piosenkę „Kropka”. Dzieci przyniosły różne „okrągłe” rekwizyty, które wykorzystane zostały do nauki i zabawy.                                                                               

          Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, a Dzień Kropki jest dobrą okazją do pokazania go światu. 

        • Spotkanie z policjantami u „Maluchów”

        • 25.09.2022
        • 14 września odbyło się spotkanie z policjantami panami asp. Michałem Wzorkiem, mł. asp. Andrzejem Wölkiem i asp. szt. Pawłem Kołodziejczakiem na temat „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Zaproszeni goście przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących pieszych użytkowników ruchu drogowego. Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Jeżyki”, „Sówki” i „Liski” oraz klas I-III aktywnie włączyły się w rozmowę o niebezpiecznych zabawach, zachowaniach podczas drogi do i ze szkoły oraz ich poważnych skutkach. Utrwaliły sobie zasady właściwego reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. Nie zabrakło też pytań ze strony dzieci o pracę policjanta.

          Początek roku szkolnego, to dobry czas na przyswojenie sobie zasad bezpieczeństwa, aby cały rok był dla wszystkich bezpieczny.

        • BUDŻET OBYWATELSKI

        • 08.09.2022
        • Trwa głosowanie na projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2023.

          Jednym z pomysłów jest zgłoszony przez rodziców z naszej szkoły projekt na MINI PARK LINOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 – ĆWICZ I BAW SIĘ.

           

          Głosować może każdy mieszkaniec Wąbrzeźna – zarówno dorosły jak i dziecko.

          Zachęcamy do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 4.

           

          Głosować można online – na stronie Urzędu Miasta, bądź w formie tradycyjnej na karcie do głosowania. Karty do głosowania można pobierać w świetlicy szkoły i zostawić u swojego wychowawcy, w świetlicy lub w sekretariacie.

          Głosowanie trwa do 30.09.2022 roku.

           

          Bardzo dziękujemy za każdy głos.

        • „Laboratoria przyszłości” w Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.

        • 02.09.2022
        • Dzięki rządowemu programowi „ Laboratoria Przyszłości” pod koniec zeszłego roku do naszej szkoły udało się zakupić nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczniowie będą mogli rozwijać swoje hobby i pogłębiać swoje pasje w dziedzinie robotyki, druku 3D, czy umiejętności audio-wizualnych. Kwota otrzymanej dotacji wyniosła około 150 tysięcy złotych, z czego część pieniędzy na zakup sprzętu wydaliśmy do końca grudnia 2021 r., natomiast reszta kwoty została wydatkowana do końca sierpnia 2022r.

          W szkole powstała klasopracownia „Laboratoria przyszłości” składająca się ze studia audio-wizualnego ze studiem wirtualnym oraz pracowni robotyki z drukarkami 3D oraz robotami Codey Rocky do nauki programowania.
           

          Za otrzymane dofinansowanie z „Laboratoriów Przyszłości” udało się nam zakupić następujące sprzęty i urządzenia widoczne na zdjęciach:

          - drukarki 3D z filamentami oraz komputery;

          - roboty Codey Rocky z matą do kodowania;

          - sprzęt audio ( nagłośnienie, mikrofony – dynamiczne i nagłowne, konsolety audio, słuchawki, rejestratory dźwięku - dyktafon, panele akustyczne);

          - sprzęt video ( kamery, aparaty, green screen, gimbale – stabilizatory obrazu, konsoleta do transmisji na żywo z oprogramowaniem, oświetlenie, statywy, mikrofony, mikroporty z akcesoriami);

          - mikrokontrolery;

          - lutownica hot air;

          - mikroskop cyfrowy;

          Mamy nadzieję, że dzięki rządowemu programowi „Laboratoriów Przyszłości” uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu, co pozwoli na rozwój dodatkowych zainteresowań i umożliwi rozwój kompetencji cyfrowych.

          Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

          Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

          W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

          Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

           

        • Rok szkolny 2022/2023 - START !!!

        • 02.09.2022
        • Wakacje niestety dobiegły juz końca, o czym nawet pogoda nam przypomina... 
          Po zadowolonych minach naszych uczniów wnioskujemy, że wszyscy bardzo się cieszą z powrotu do szkoły!
          Tak więc można śmiało stwierdzić, że NOWY rok szkolny 2022/2023 rozpoczynamy z "przytupem" - na dodatek z muzycznym:)
          I chociaż przed całą społecznością szkolną wiele wyzwań, na pewno uda nam się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil.

          Pamiętajcie, że musimy tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować:)

          Życzymy wszystkim energii i samych sukcesów w nowym roku szkolnym !!!!

           

          Zdjęcia: @mtkwabrzezno

           

           

        • OPŁATA ZA OBIADY

        • 31.08.2022
        • Opłata za obiady w miesiącu wrześniu

          Wpłaty należy dokonać 1 i 2 września  2022r.

           

          20 dni x 10,00zł.= 200,00zł. – nauczyciele i uczniowie klas I-VIII

                       20 dni x 7,00zł. = 140 ,00zł. - dzieci z oddziałów przedszkolnych

          Obiady od  5 września  2022roku

          Opłaty za obiady należy wpłacać na poniżej podane  konto:

           

          Szkoła Podstawowa Nr 3 w Wąbrzeźnie

          52 9484 1033 2319 1806 1152 0003

          z dopiskiem: OPŁATA ZA WYŻYWIENIE, MIESIĄC,

          NAZWISKO I IMIĘ, KLASA

           

          W przypadku dokonania jednego przelewu za dwoje lub więcej dzieci proszę w tytule przelewu o rozpisanie jaka kwota dotyczy każdego dziecka -  jest to niezbędne do prawidłowej ewidencji księgowej.
           

          Potwierdzenie przelewu za obiady należy przesłać  na emaila a.pawlak@sp3.wabrzezno.com w celu uzyskania karty obiadowej

           

        • UWAGA! ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU!

        • 31.08.2022
        •  

           

          ROZKŁAD JAZDY OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 02.09.2022 r.

           

          Przewóz  dzieci na trasie:

          Wąbrzeźno - Nielub -  Czystochleb - Wałycz -  Wąbrzeźno

           

          Dowozy:

              06:40 wyjazd z Wąbrzeźna do Nielubia (6:50), Czystochlebia, Wałycza

           

          Odwozy:

            13:40 wyjazd z Wąbrzeźna - SP 2 + SP 3 do Wałycza,  Czystochlebia i  Nielubia

           

            15:30 wyjazd z Wąbrzeźna SP 2 + SP 3  do Wałycza,  Czystochlebia i  Nielubia, 

           

          Autobus dowożący uczniów do szkoły będzie zabierał tyle uczniów, ile jest miejsc siedzących.

           

    • Logowanie