• Aktualności

        • NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH...

        • 22.05.2023
        • Lena Gajewska i Dagmara Żabińska, to uczennice naszej szkoły, które uzyskały tytuły Laureatek w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty.  
          Droga do sukcesu nie była prosta. Dziewczęta sumiennie uczęszczały na zajęcia przygotowujące do konkursów, a  czas wolny poświęcały na doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki zaangażowaniu, sumienności i wytrwałości pomyślnie zaliczały kolejne etapy konkursów – szkolny, rejonowy i wreszcie  wojewódzki, w którym uzyskały wynik przekraczający  90% , dzięki czemu mają otwartą drogę do wymarzonej szkoły średniej. Dagmara została również finalistką Przedmiotowego Konkursu z Chemii, natomiast Julia Białkowska zdobyła tytuł finalistki Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego.  

          Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych oraz osobistych. Ich Rodzicom i Nauczycielkom – Karolinie Bartoś, Dorocie Zielińskiej i Iwonie Gorczyńskiej gratulujemy umiejętności rozbudzania zainteresowań uczniów i wspierania ich w rozwijaniu talentów.

        • Pierwszaki i pierwsza pomoc

        • 22.05.2023
        • Uczniowie z 1 b spotkali się ratownikiem medycznym panem Markiem Paradowskim. Dowiedziały się na czym polega jego praca  i jak skutecznie działać w niebezpiecznych sytuacjach. Uczyły się unieruchamiania złamanej kończyny i nakładania opatrunków. Ćwiczenia praktyczne, a przede wszystkim ciekawy i przystępny sposób przekazu sprawił, że pierwszaki nabyły nowe umiejętności.

          T. Sz.

        • Powiatowy konkurs plastyczny

        • 22.05.2023
        • Już kolejny raz nasza szkoła zorganizowała konkurs o zasięgu powiatowym. W tym roku współzawodnictwo odbywało się w formie pracy plastycznej. Temat prac to Droga krzyżowa w  witrażu. Do konkursu zgłosiło się 5 szkół podstawowych z naszego powiatu. Nadesłano ponad 50 pięknych prac, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.
          W dniu 16 maja nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

          Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

          Klasy 4-6
          1. Kubacki Igor SP Myśliwiec
          2. Szrajer Sebastian SP Dębowa Łąka
             Partyka Maja SP3 Wąbrzeźno
          3. Witkowska Julia SP2 Wąbrzeźno
          Wyróżnienia   
          Ulaszewski Bartosz SP Zieleń
          Sęk Krzysztof SP2 Wąbrzeźno
          Topolewski Bartosz SP3 Wąbrzeźno
          Dul Nina SP3 Wąbrzeźno

          Klasy 7-8
          1. Stefańska Blanka SP3 Wąbrzeźno
          2. Gorczyńska Ewa SP3 Wąbrzeźno
          3. Lewalski Jakub SP3 Wąbrzeźno
          Wyróżnienia
          Kwiatkowska Lidia SP Zieleń
          Tilmanowska Martyna SP3 Wąbrzeźno
          Dzwonkowski Jakub SP3 Wąbrzeźno

          Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy sukcesów.

        • Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

        • 22.05.2023
        • Turniej organizowany jest od 1972 r. W roku bieżącym eliminacje wojewódzkie odbyły się

          13 maja 2023 w Bydgoszczy. Podczas turnieju  drużyny sprawdzały  swoją wiedzę z zakresu krajoznawstwa, terenoznawstwa, pierwszej pomocy. Prezentowały umiejętności obliczania wysokości drzew, szerokości rzeki bez użycia przyrządów. Co roku tematyką przewodnią turnieju jest wiedza o innym województwie.

          Podczas eliminacji  w Bydgoszczy uczniowie naszej szkoły  brali udział  w następujących konkurencjach:
          • test wiedzy o województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim
          • rowerowy tor przeszkód (turystyczny rower)
          • marsz na orientację
          • samarytanka (udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej)
          • ocena uprawnień i odznak turystycznych

          Młodzież musiała się wykazać m.in umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

          Uczniowie naszej zdobyli I, II ,III miejsce w województwie wśród zespołów ze szkół podstawowych.  Alicja Cieszyńska, Julia Czchorowska, Dagmara Żabińska zdobyły I miejsce,

          Marcelina Smycz, Mikołaj Kwiatkowski, Wiktoria Winiarska zdobyli II miejsce,

          Jakub Lewalski, Wiktor Majewski i Bartosz Górecki to zdobywcy III miejsca.

          W tym roku finał centralny odbędzie się Rumii  w województwie pomorskim .

          Do rozgrywek ogólnopolskich zakwalifikowały się dwa zespoły z naszej szkoły.

          Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych wyników, życzymy powodzenia na szczeblu ogólnopolskim. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Dorota Zielińska.

        • ZNAWCY MITOLOGII

        • 22.05.2023
        • Dnia 11 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs „Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT”. W zmaganiach udział wzięło 14 piątoklasistów - 7 uczennic SP2 Wąbrzeźno oraz 7 uczniów SP3 Wąbrzeźno. 

          Zadania konkursowe dotyczyły znajomości historii starożytnej Grecji i Rzymu oraz tekstów mitów, bogów, herosów, przedmiotów związanych z mitologią a także frazeologizmów mitologicznych. Konkurs miał formę testu oraz odpowiedzi ustnych na zadane pytanie. Wszyscy uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy natomiast zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.

          Najwięcej punktów uzyskała Wiktoria Wronkowska SP3, tuż za nią uplasował się Maksymilian Dąbrowski SP3, który zajął w konkursie II miejsce. Nieznacznie wyprzedzili oni Anastazję Lewndowską SP3, która  znalazła się na III miejscu. Jury przyznało również nagrody dla uczniów na miejscu IV: Weronika Trybuś SP2, Amelia Makowska SP3.

          Serdeczne gratulacje!

        • SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE HISTORYCZNYM

        • 22.05.2023
        • Cztery uczennice kl.8 Szkoły Podstawowej nr 3 im. E.Wojnowskiego w Wąbrzeźnie wzięły udział w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

          Celem konkursu było udokumentowanie dziejów walki o wolną Polskę oraz przejawów życia społeczno–politycznego na podstawie relacji uczestników i świadków wydarzeń historycznych żyjących w naszym regionie oraz zdjęć i dokumentów zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Konkurs polegał na napisaniu pracy na jeden z siedmiu wyznaczonych tematów.

          Kapituła konkursu pod przewodnictwem profesora Wojciecha Polaka wyróżniła prace trzech naszych uczennic w kategorii klas VII i VIII:

          Julii Białkowskiej 8d „Dzieje rodzinne oparte na wspomnieniach Melanii Wadych-Balickiej”.

          Magdaleny Paczkowskiej 8d „Ułan Bronisław Peka – droga do Ojczyzny przez trzy kontynenty”.

          Amelii Szrubka 8d „Wojenne losy rodziny Grabowskich”.

          Uczennice przygotowały prace pod opieką  pani Alicji Wałdoch.

                     

          9 maja 2023 r. wyróżnione uczennice wzięły udział w uroczystej Gali, która odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody, a laureaci I miejsc przedstawili gościom swoje opisane dzieje.

          Została również zorganizowana wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac. Dodatkowo uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat Elżbiety Zawackiej oglądając film pt. „Elżbieta Zawacka w naszej pamięci” – wspomnienia współpracowników. Ponadto miała miejsce prezentacja umundurowania i uzbrojenia żołnierzy Wojska Polskiego (z lat 1918 – 1990) oraz ekspozycji przygotowanej przez Muzeum Artylerii w Toruniu,połączona z „żywą” lekcją historii z udziałem członka grupy rekonstrukcji historycznej.

           

          Serdecznie gratulujemy wyróżnionej Julii, Magdalenie i Amelii.

          Życzymy dalszych sukcesów.

        • SÓWKI i Jiu-Jitsu...

        • 22.05.2023
        • W środę 10 maja, dzieci z grupy Sówki miały okazje poznać techniki walki Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Klubie Sportowym Octopus 🐙. Trener Paweł zademonstrował dzieciom jak należy właściwie i bezpiecznie wykonać ćwiczenia.

          Przedszkolaki chętnie wykonywały polecenia prowadzącego. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas🙂

        • Pierwszaki potrafią szyć

        • 09.05.2023
        • Uczniowie z Ib wybrali się do warsztatu krawieckiego w Warsztatach Terapii Zajęciowej.
           Na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach pracy, pod czujnym okiem pani Eleny Gojżewskiej zdobywali nowe umiejętności. Przeszli szkolenie z technik szycia i wykonali zadnie, uszyli maskotki ozdobione guzikami. Mieli  niezwykle miłych pomocników panie Agnieszki oraz pana Mariusza i Kubę.
          Pracowitość małych krawców została nagrodzona niespodzianką - wizytą dwóch alpak, które uwielbiają kontakt z dziećmi.

          Te zajęcia były dla pierwszaków niezapomnianą lekcją.

          T.Sz.

        • Potyczek strażackich ciąg dalszy

        • 09.05.2023
        • Nie tak dawno pisaliśmy na stronie o sukcesie i awansie młodych „strażaków” z naszej szkoły w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” do następnego etapu konkursu a tu już odbył się kolejny etap. Tym razem uczniowie musieli udać się do miejscowości Błędowo i tam stanąć w szranki ze swoimi rówieśnikami z okolicznych szkół . Przypomnijmy, że barw naszej szkoły i Wąbrzeźna bronili w I grupie wiekowej uczniowie klasy 4B Hubert Jurdziak i Edward Palczewski natomiast w II grupie Stanisław Dzidek i Kacper Gawron z klasy 8b. Dla Huberta i Edwarda był to debiut na tym konkursie i być może ulegli magii nazwy miejscowości  popełnili kilka błędów i zakończyli przygodę na tym etapie konkursu. Łatwo skóry nie sprzedali natomiast uczniowie starsi, którzy w komplecie zameldowali się w finale i „stoczyli bratobójczą walkę” o pierwsze miejsce. Każdy konkurs ma to do siebie, że zwycięzca może być tylko jeden i tym razem na pierwszym miejscu zameldował się uczeń klasy 8 b Kacper Gawron, który będzie reprezentował naszą szkołę i  miasto Wąbrzeźno na następnym etapie konkursu.  Tym razem Kacpra czeka wycieczka do Ciechocinka i nie będzie to na pewno wyjazd typowy dla kuracjuszy lecz następne ciężkie potyczki z wiedzy pożarniczej na etapie wojewódzkim skąd już blisko do finału ogólnopolskiego.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

        • Liga zadaniowa UMK jak Liga Mistrzów

        • 09.05.2023
        • Koniec kwietnia to tradycyjnie już ostatnie spotkania uczniów na konkursach przedmiotowych i rozstrzygnięcia na etapach wojewódzkich. Nie inaczej jest i w trwającym od 1987 roku zorganizowanym przez prof. Leona Jeśmanowicza  konkursie matematycznym, który pod patronatem Instytutu Matematyki i informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trwa niezmiennie do dnia dzisiejszego.

          Konkurs ten ma na celu  pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych oraz promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie. Droga do ścisłego wojewódzkiego finału nie jest łatwa, trzeba najpierw przebrnąć przez  kilka etapów rejonowych i zdobyć dostateczną ilość punktów, aby zameldować się  już w finałowym spotkaniu na UMK w Toruniu.

          W tym roku szkolnym do ścisłego finału dotarł  i został finalistą konkursu Armin Olszewski -uczeń klasy 7b. Warto zaznaczyć, że  był on jednym z 30 uczniów z całego województwa którym udała się ta sztuka. Tym bardziej WIELKIE GRATULACJE!!

          Mamy nadzieję, że Armin będzie dalej rozwijał swoją  pasję do matematyki i jeszcze nie raz usłyszymy i przeczytamy  o jego sukcesach- a może i zobaczymy go kiedyś jako wykładowcę na UMK w Toruniu.

          Gratulacje jeszcze raz!

          A tu próbka zadań z konkursu „LIGA ZADANIOWA UMK”

          Smok ma 2007 głów. Rycerz może ściąć jednym cięciem 33 głowy lub 21 głów lub 17 głów lub 1 głowę. Smokowi odrasta odpowiednio 48, 0, 14 i 349 głów jednocześnie, tzn. jeśli rycerz zetnie 33 głowy to smokowi odrośnie 48 głów itd. Smok zostanie zabity jeśli wszystkie głowy zostaną ścięte. Czy rycerz może zabić smoka? Odpowiedź uzasadnij.

           

        • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLASCH III Z ANDERSENEM W ŚWIAT WARTOŚCI

        • 09.05.2023
        • 26 kwietnia odbył się SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY                                Z ANDERSENEM W ŚWIAT WARTOŚCI dla klas trzecich. Wzięło w nim udział 12 uczniów - z klasy III a – Zofia Dziełak, Bartosz Krause, Dominik Warsicki, Julian Zygnarowski; z klasa III b – Wiktoria Borowska, Marcelina Szczepańska, Mateusz Veith, Antonina Warnel; z klasy III c – Marika Chmurzyńska, Izabella Kononowicz, Amelia Rozwadowska, Antonina Żuchowska.

          Celem konkursu było: zapoznanie z biografią i twórczością Hansa Christiana Andersena, poznanie wybranych baśni, budzenie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi i dzieciom, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości.

          Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością biografii pisarza oraz baśni w przekładzie Cecylii Niewiadomskiej: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”,  „Dzikie łabędzie”, „Królowa Śniegu”. 

          Uczniowie brali udział w takich konkurencjach: test z pytaniami zamkniętymi, pytania otwarte, krzyżówka, historyjka obrazkowa i puzzle, fragmenty tekstu, rekwizyt.

           

          Wychowawczynie Pani Małgorzata Pieczywok, Pani Małgorzata Wesołowska  i Pani Małgorzata Taczyńska z dużym zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie dzieci do konkursu w swoich klasach. 

           

          Konkurs oceniało jury w składzie: Pani Hanna Bokota – bibliotekarz szkolnej biblioteki i Pani Aleksandra Rzeczwska - Cieślak – bibliotekarz Mi PBP                z Filii nr 1.

           

          Jury przyznało następujące miejsca:  

                     - I miejsce – Mateusz Veith z kl. III b

                     - II miejsce – Antonina Żuchowska z kl. III c

                      - III miejsce – Antonina Warnel z kl. III b

          Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy konkursu.

           

          W przerwie konkursu dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, po którym z rąk jury otrzymały dyplomy. Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3.

           

          Wszystkim Dzieciom gratulujemy znakomitej znajomości baśni!

          Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się we wspólne

          czytanie z dziećmi i dzieciom!

           

          Organizator:

          Magdalena Dąbrowska

        • Światowy Dzień Ziemi u „Maluchów”

        • 09.05.2023
        • W ostatnim tygodniu kwietnia w oddziałach przedszkolnych „Jeżyki”, „Sówki” i „Liski” oraz w klasach I-III obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.
          W tych dniach dzieci ubrały się w kolory Ziemi. Podczas zajęć dzieci oglądały prezentacje i filmy edukacyjne, albumy i zdjęcia ukazujące różne ekosystemy i zróżnicowanie przyrodnicze naszej planety oraz konieczność jej ochrony. Dzieliły się swoją wiedzą i dyskutowały na temat proekologicznych zachowań, zmiany nawyków, które mogą posłużyć do polepszenia stanu środowiska naturalnego. Redagowały notatki o pomocy Ziemi, odgrywały scenki dramowe, chętnie rozwiązywały zagadki, quizy i segregowały śmieci oraz sadziły rośliny. Wychodziły na spacery w celu podziwiania przyrody lub sprzątania najbliższej okolic, a także uczestniczyły w warsztatach ekologicznych w plenerze.
          Wykonywały ciekawe prace plastyczne, tematyczne kolorowanki XL oraz tworzyły galerię prac w salach lekcyjnych.

           

          Dzieci wiedzą, że należy dbać o naszą Ziemię, nie tylko z okazji jej święta!

        • ŻONKILE

        • 09.05.2023
        • Szkoła Podstawowa nr 3 im. E.Wojnowskiego włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.Uczniowie starszych klas pomogli przygotować dla społeczności szkolnej żonkile, które 19 kwietnia otrzymali wszyscy uczniowie klas III - VIII.Ponadto na historii i godzinie wychowawczej odbyły się nawiązujące do wydarzenia lekcje.
          Klasa VIIIc wzięła również udział w specjalnych zajęciach bibliotecznych związanych z rocznicą wybuchu powstania, które odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie.

        • POSTEPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

        • 05.05.2023
        • INFORMACJA

          o postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej

           

          Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie

          informuje, że w dniach

          od 4 maja 2023r./godz. 15.00 do 10 maja 2023r./do godz. 20.00

          odbędzie się rejestracja w systemie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

          za pośrednictwem strony internetowej

          www.rekrutacja.wabrzezno.com  - „Wypełnij wniosek

           

          od 4 maja 2023r./godz. 15.00 do 11 maja 2023r./godzina 15.00
          złożenie w placówce pierwszego wyboru w wersji papierowej wniosku o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów (załączniki)

           

           

          LICZBA WOLNYCH MIEJSC W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH: 7

           

             Dyrektor Szkoły

          /-/ Agata Ronowska

        • Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W poszukiwaniu talentów”

        • 24.04.2023
        • W Szkolnym Konkursie Recytatorskim ,,W poszukiwaniu talentów” dla klas I-III, który odbył się 14 kwietnia, wzięło udział 18 recytatorów, którzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali wiersze poetów polskich.

          Głównym celem konkursu było wspieranie i pobudzanie twórczej aktywności dzieci o uzdolnieniach recytatorskich. Popularyzowanie twórczości poetów polskich.

          Organizatorami konkursu były: Pani Magdalena Dąbrowska i Pani Aleksandra Straszkiewicz.

          Recytacje oceniało jury w składzie:

            - Pani Hanna Bokota – bibliotekarz szkolnej biblioteki

            - Pani Aleksandra Rzeczewska - Cieślak –  bibliotekarz Mi PBP Filia nr 1

          Jury przyznało następujące miejsca w poszczególnych klasach:  

          W klasach pierwszych:

                    - I miejsce – Stanisław Żuchowski  – klasa I c

                    - II miejsce – Otylia Meyer – klasa I b

                    - III miejsce – Nikola Kobuszko  –  klasa I a

          W klasach drugich:

                    - I miejsce – Nathaniel Jakubowski – klasa II b

                    - II miejsce – Anna Pesta – klasa II c

                    - III miejsce – Klara Kot – klasa II a

          W klasach trzecich:

                    - I miejsce – Bartosz Krause  – klasa III a

                    - II miejsce – Antonina Żuchowska  – klasa III c

                    - III miejsce – Izabella Kononowicz  – klasa III c

           

          Uczestnicy konkursu wybrali recytatora, którego interpretacja wiersza najbardziej im się spodobała.
          Bartosz Krause z klasy III a za swój wdzięk sceniczny otrzymał nagrodę publiczności.

          W przerwie konkursu dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

          Nagrody książkowe dla najlepszych uczestników konkursu i „słodkości” ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Wszyscy mali recytatorzy otrzymali dyplomy, długopisy i notesiki.

          Wysoki poziom konkursu pokazał, że jego uczestnicy posiadają uzdolnienia recytatorskie i że warto w przyszłości organizować i promować taką formę wypowiedzi artystycznej.

           

          Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

           

                                                   Organizatorzy

        • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

        • 24.04.2023
        • Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, czyli kl. 1a, 1b i 1c, wstąpili do grona czytelników biblioteki szkolnej. Nastąpiło to podczas uroczystości pasowania na czytelnika.

          W czasie spotkania dzieci rozpoznawały tytuły bajek, baśni i ich bohaterów,

          tytuły wierszy, wymieniały korzyści płynące z czytania książek, mówiły o tym jak należy obchodzić się z książką. Następnie zapoznały się z zasadami, które obowiązują podczas korzystania z biblioteki szkolnej, czyli poznały prawa i obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia, którego słowa zobowiązywały wszystkich uczniów klas pierwszych do czytania książek i ich szanowania,  nastąpiło pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki.

          Na zakończenie każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki i mógł samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę.

           

               H.B.

        • EKSPERYMENTY Z JAJEM

        • 06.04.2023
        • W środę 5 kwietnia grupę Lisków odwiedziła Pani Marta z Fundacji Manufaktura Kreatywnego Rozwoju. Przygotowała dla przedszkolaków Warsztaty Wielkanocne pod hasłem Eksperymenty z jajem! Dzieci zamieniły się w badaczy i po przeprowadzeniu wielu doświadczeń, poznały jajko od innej strony niż tylko te z talerza. Dowiedziały się wielu ciekawostek, które na pewno zapamiętają na długo i mamy nadzieję, że podzielą się swoją wiedzą z innymi!

        • Warsztaty wielkanocne

        • 05.04.2023
        • W poniedziałek i we wtorek przed Świętami Wielkanocnymi w klasie II c odbyły się warsztaty kulinarne i plastyczne. Dzieci przypomniały sobie o jednym ze zwyczajów wielkanocnych – pieczeniu bab, babek, babeczek. Omówiły przepis i składniki oraz kolejne czynności związane z wypiekiem tego świątecznego smakołyku. Najmłodsi cukiernicy z wielkim zapałem lukrowali babeczki ozdabiając je kolorowymi posypkami, piankami, perełkami cukrowymi i musującymi. Pięknie udekorowane słodkości w domach dzieci ozdobią świąteczne stoły.
          Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli kultywować zwyczaj świąteczny i upiekli pyszne babeczki!                      Pani Agnieszce, Mamie Ani za pomoc w organizacji wydarzenia!

          Dzieci z niecierpliwością czekały na warsztaty plastyczne przygotowane przez Mamę Ani. Pani Agnieszka zaproponowała dzieciom wykonanie świątecznego kurczaczka z wykorzystaniem wełny oraz zająca z talerzy papierowych. „Żółte pisklątko” okazało się nie lada wyzwaniem, ponieważ  igła z wełną tańcowały w różne strony, niekoniecznie te właściwe. Wykonanymi ozdobami świątecznymi dzieci przyozdobią swoje mieszkania.

          Dzieci nie mogą się doczekać kolejnych warsztatów plastycznych z Panią Agnieszką, dlatego Mamę Ani już zaprosiliśmy na kolejne spotkanie!

          (md)

    • Logowanie